reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone Cep Cüzdan, Gözle Doğrulama özelliğiyle güvenliği artırıyor

Vodafone‘un mobil ödeme uygulaması Cep Cüzdan, özelliklerine genişletmeye devam ediyor. 100’den fazla kurumun faturalarını ödemeyi mümkün kılan uygulamada güvenlik de yeni bir seviyeye taşınıyor. Cep Cüzdan uygulaması şifre kullanma derdini ortadan kaldırarak Gözle Doğrulama (Eye Verify) özelliği sayesinde göz temasıyla uygulamaya giriş yapmayı mümkün kılıyor.

İş birliği bulunan kurumlarda kredi kartı ve nakit para olmaksızın ödeme yapmayı kolaylaştıran Vodafone Cep Cüzdan uygulamasına Gözle Doğrulama özelliği ekleniyor. Bu özellik sayesinde Vodafone Cep Cüzdan kullanıcıları uygulamaya daha güvenli ve kolay bir şekilde erişebiliyor. EyeVerify’ın münhasır Türkiye temsilcisi Ölçsan firmasının iş birliği ile Mobil güvenlik önlemlerini bir üst seviyeye taşıyan Gözle Doğrulama teknolojisi, gözün damar izini kullanarak oluşturduğu Eyeprint ID‘yi yüksek güvenlikli ve şifreli bir şekilde saklayarak tamamen kişiye özel bir güvenlik sağlıyor. Kullanıcıların akıllı telefonlarında ek bir donanım gerektirmeden, pratik ve güvenli bir şekilde işlem yapmasını mümkün kılıyor.

Bunun yanı sıra Vodafone Cep Cüzdan kullanıcıları fatura ödemelerinde de önemli kolaylıklar elde ediyor. 100’den fazla kurumun faturasını sadece abone numarası kullanarak uygulama üzerinden ödemek mümkün. Ayrıca kullanıcılar önceki faturaları takip edip, fatura ödemelerini de kaydedebiliyor. Cep Cüzdan’ın kullanıcılara sunduğu “hatırlatma” özelliği sayesinde kaydedilen faturaların son ödeme tarihi gelene dek belirli aralıklarla kullanıcılara bildirim gönderiliyor.