reklamı kapat

POPÜLER

Togg

Gürcan Karakaş, Togg ve sürdürülebilirlik planlamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Gürcan Karakaş, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı kapsamında Togg ve ekosistem hakkında açıklamalarda bulundu.

Advertisement

26’ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda belirlenen hedeflere ulaşabilmek için yeşil finans ekosisteminin masaya yatırıldığı Londra’daki İngiltere-Türkiye Yeşil Finans Konferansı, üst düzey kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Yeşil finans konusunda önemli örneklerin ele alındığı konferansta Togg CEO’su Gürcan Karakaş da önemli açıklamalarda bulunda. Togg’un üretimden yatırıma kadar tüm mobilite ekosistemiyle sürdürülebilir olduğunu ifade eden Karakaş, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında sürdürülebilirlik konusunda fark yaratacak uygulamaları hayata geçirmek için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg doğuştan sürdürülebilir

Karakaş, Togg’un sürdürülebilirlik stratejisini kullanıcıya değer yaratacak aksiyonlar etrafında şekillendirdiklerini vurgulayarak; “Kullanıcı odaklı yaklaşımımızı sürdürülebilirlik faaliyetlerimizde de benimsiyoruz. Böylelikle paydaşlarımızla birlikte ve paydaşlarımız için ortak değer yaratma anlayışını tüm süreçlerimizin odak noktasına yerleştirerek, bunun etrafında yapılandırıyoruz. Çevresel boyutta hem ürün hem süreç açısından karbon emisyonu, atık yönetimi ve geri dönüşüm, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile çevresel uyumluluk başlıkları ağırlık verdiğimiz konularımızın başında geliyor.

Sosyal tarafta tüm paydaşlarla birlikte toplum için değer yaratmaya odaklanıyoruz. Ürünlerimizin hem üretim hem kullanım aşamasında sağlık ve güvenlik açısından güvenilir olması da sürdürülebilirliğin çok önemli bir parçası. Gemlik tesisimizdeki boyahanemiz 5 gr/m2’den az “uçucu organik bileşen” salımı ile Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i bir değerle Avrupa’nın en temizi. Döngüsel ekonomi, ürünlerin geri dönüşümü, ‘ikincil ömürleri’ meselesinde batarya konusunun üzerinde de hassasiyetle duruyoruz.