reklamı kapat

POPÜLER

Togg CEO'su Gürcan Karakaş LOG Tasarım

Togg CEO’su Gürcan Karakaş yeni açıklamalarda bulundu

Togg CEO’su Gürcan Karakaş yeni açıklamalarda bulundu. CNBC-e’ye konuşan CEO, yolda olan T10F hakkında da bilgiler verdi.

Türkiye’de yıllar sonra yeniden yayına başlayan CNBC-e’ye konuşan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, ilk olarak hem Türkiye’de hem de küresel piyasalarda otomotiv piyasasının değişen trendlere ayak uydurmak zorunda olduğunu hatırlatan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye’de zorlaşan pazar şartlarında mevcut paylarını korumaya çalıştıklarını belirtti. Gürcan Karakaş röportajda Çinli üreticilerle olan rekabete de değindi. Karakaş, “Avrupalı olmayanların, özellikle de Çinlilerin elektrikli araçlarda klasik üreticilerden daha iyi oldukları görüldü. Klasik üreticiler de bu rekabet ortamında ellerindeki tüm güçleri kullanıyor. Belki 1-2 sene elektrikli araçların satışlarında bir yavaşlama olabilir ama Togg gibi şirketlerin Avrupa pazarında yer bulacağını düşünüyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sene sonunda Avrupa’ya ilk T10X ihracatının gerçekleşeceğini söyleyen Karakaş, 4×4 araç olarak da bilinen şirketin güçlü modelinin önümüzdeki aylarda satışa çıkacağını açıkladı. Şirketin son modeli olan T10F için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Gürcan Karakaş, “Yerden yüksek ama SUV olmayan aynı zamanda da sportif bir araç bizi bekliyor. Bu aracın makam aracı olarak da kullanılacağını düşünüyoruz. Farklı segmentlere hitap eden T10F ile şirketin rekabet gücü daha da artacak” diye konuştu.

Uzun vadeli bir proje olarak insan kaynağı süreçlerini yönetmekte titiz davrandıklarını belirten Karakaş, “Her mühendis böyle bir projede parmak izinin olmasını ister. Biz küresel olarak rekabet edecek bir markayız ama insan kaynağımızı küresel rekabete hazırlayacak vaktimiz de enerjimiz de yok. Dolayısıyla bize gelecek mühendislerin tecrübesini de yanında getirmesine dikkat ediyoruz ve öğrenme arzularına odaklanıyoruz” dedi. Özellikle Doğu Avrupa’da yapılan yeni fabrika yatırımlarına dikkat çeken Karakaş, “Orada insan kaynağı oluşturmakta sıkıntılar yaşandı. Ama Türkiye insan kaynağı anlamında cennet. Biz yurt dışından 33 mühendisimizi tersine göç ile getirdik ama inanılmaz bir başvuru yoğunluğu var. Elimizde 400 binin üzerinde CV var. Bunların arasında başka ülkelerden de adayları sık sık görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Togg haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli