reklamı kapat

POPÜLER

HarmonyOS ve eSIM desteğiyle fark yaratıyor; Huawei Watch 3 Pro incelemesi

Huawei Watch 3 Pro

HUAWEI WATCH 3 PRO TASARIM

Akıllı saat standart bir versiyonu olsa da bize gönderilen model cihazın Pro versiyonu. Saat ilk buluştuğumuz anda bizi etkilemeyi başardı. Gerek piyasadaki akıllı saatlere benzememesi gerekse kullanılan malzemelerle Watch 3 Pro gerçekten başarılı bir model olmuş. Gövdesinde titanyum ve seramik malzemelerin yer aldığı model etkileyici bir görünüme sahip. Kasa kalınlığını Watch GT 2 Pro ile kıyasladığımızda yeni modelin daha kalın bir gövdeye sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Watch 3 modelini tercih edenler ise paslanmaz çelik bir gövdeye sahip oluyor. Cihazın gövdesinde kullanılan bu göz alıcı malzemeleri kahverengi deri bir kayış tamamlıyor. Eğer çok fazla spor yapan birisiyseniz silikon bir kayış tercih etmeniz daha doğru olabilir. Deri kayış ise akıllı saatin şık görünmesine önemli katkı sağlıyor. Kutu içeriğinden sadece şarj kablosunun çıktığı saatte adaptör yer almıyor. Saate dönecek olursak cihazın sağ yan tarafında bir adet teker ve bir adet tuş yer alıyor. Akıllı saatin tüm kontrolü hem dokunmatik ekran hem de bu tuşlar sayesinde yapılabiliyor.

Titanyum gövdeli modelde 466 x 466 piksel çözürlüklü 1,43 boyutunda AMOLED ekran yer alıyor. AMOLED ekran yardımıyla telefon derin siyahlar ve canlı renkler sunuyor. Akıllı saat suya karşı dayanıklı bir gövdeye sahip olduğu için 50 metre derinlikte dahi sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Saatin arkasında yer alan sensörler ise kullanıcıların kalp ritmini ölçmeye imkan tanıyor.