reklamı kapat

POPÜLER

HarmonyOS ve eSIM desteğiyle fark yaratıyor; Huawei Watch 3 Pro incelemesi

huawei

HUAWEI WATCH 3 PRO’DA eSIM DESTEĞİ

Huawei Watch 3 Pro’nun alametrikası eSIM desteği. eSIM desteği sayesinde akıllı saat herhangi bir akıllı telefona ihtiyaç duymuyor ve tamamen bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Pek tabii bu özelliğin çalışabilmesi için telefonunuzun bu özelliğe destek vermesi gerekiyor. Son piyasaya çıkan amiral gemisi akıllı telefonlarda bu özellik yer alıyor. Apple, iPhone XS ve daha yeni modellerde bu desteği sunuyor. Bu özellik ne yazik ki şu an için Türkiye’de aktif olarak çalışmıyor. Önümüzdeki aylarda bu desteğin gelmesiyle akıllı saatin çok daha kullanışlı olacağını söyleyebiliriz. eSIM desteğinin akıllı saate gelmesiyle telefonunuz yanınızda olmasa dahi gelen aramaları cevaplandırmak veya mesaj göndermek mümkün olacak.

Pek tabii çoğu akıllı saatte karşımıza çıkan kalp ritmi sensörü, SpO2 ve uyku takibi özellikleri bu modelde de yer alıyor. Tüm bu elde edilen verilen Huawei Sağlık uygulaması üzerinden sunuluyor. Ayrıca bu model vücut sıcaklığını da ölçebiliyor. Vücut sıcaklığının artması durumunda akıllı saat kullanıcıları uyarıyor. Saati ilk denediğimiz zaman bu özellik aktif olarak çalışmasa da yeni gelen bir güncellemeyle akıllı saat bu özelliği de kullanıma sunmuş durumda.

Akıllı saatte beğendiğimiz bir diğer önemli özellik ise düşme algılama özelliği oldu. Daha önceden Apple Watch’ta gördüğümüz bu özellik herhangi bir düşme anında daha önceden belirlediğiniz kişiye bilgilendirmede bulunabiliyor. Akıllı saatin pil ömrü de Apple Watch’a göre daha başarılı bulduğumuzu belirtmek istiyoruz. Apple Watch’u normal şartlarda hergün şart etmek gerekirken Watch 3 Pro’da Wi-Fi, Bluetooth ve NFC açık olsa dahi dört güne varan bir pil ömrü sunuyor. Bu bağlantılardan herhangi birini kapatmanız durumunda pil ömrü daha uzun gidiyor.  Ayrıca akıllı saat ultra güç tasarrufunda 21 güne varan bir pil ömrüne sahip. Eğer spor yapan ve GPS özelliğini açmayı planlıyorsanız saatin pil ömrü daha hızlı tükeniyor. Huawei Watch 3 Pro’nun pilinin 3 saatte şarj olduğunu da söyleyelim.