reklamı kapat

POPÜLER

Kia Ceed

Hathcback’in ardından aile büyüyor: ilk sızıntı görselleriyle 2018 KIA Ceed Sportwagon

KIA’nın Cenevre standındaki en yeni üyelerinden 2018 Ceed Sportwagon, ortaya çıkan ilk görselleriyle başarılı ve göze hoş gelen tasarım hatları vadediyor.

KIA’nın geçtiğimiz ay içerisinde resmi kaynakları üzerinden tanıtımını gerçekleştirdiği üçüncü jenerasyon Ceed, özellikle tasarım bazında rakiplerine çok daha tatminkar cevaplar verebilecek hale geldi. Bunun yanı sıra 1.0 litrelik yeni motor seçeneğiyle özellikle Türkiye pazarındaki potansiyel alıcıların doğrudan radarına giren aracın, SW versiyonuna kavuşacağı da kısa süre önce ortaya çıkmıştı. Ceed Sportwagon‘u da hathback ile birlikte Cenevre’de sergileyecek olan KIA’dan henüz resmi bir hamle gelmezken, internete düşen ilk sızıntı görselleri bizleri nasıl bir aracın beklediğini gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatchback ile benzerlik gösterecek

WorldScoopForum isimli bir kaynak tarafından paylaşılan iki parçalık fotoğrafta 2018 KIA Ceed Sportwagon’un, hatcback üzerinden başarı şekilde uzatıldığını görüyoruz. Ön bölümde olduğu gibi arkada da benzer hatların kullanıldığı modelin kokpit bölümü de yine hatchback ile benzerlik gösterecek. 1.0 litrelik yeni motor seçeneğinin de sunulmasını beklediğimiz araçta uzun far asistanı, sürücü dikkat uyarısı, şeritte tutna asistanı, ön bölge çarpışma ve önleme, akıllı hız sabitleyici (kendi kendine durma ve kalkma fonksiyonlu), kör nokta uyarı ve yaya algılama gibi zengin seçenekler yer alacak. Önümüzdeki süreçte GT versiyonuna da kavuşacak olan 2018 Ceed’in asfalt öncesinde Cenevre’de ortaya koyacağı iddialı duruş bizi şimdiden merak içerisinde bırakmaya başladı. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.