reklamı kapat

POPÜLER

Hayatın her alanına sızan Google deri altına sızma konusunda da ciddi

Google hemen hemen hayatımızın her anını aktif olarak takip edebiliyor. Android cihazların da yardımıyla elindeki data havuzu akıl almaz boyutlarda. Ancak cebinizde sizinle her yere gelen firma bunu bir adım daha ileri taşıyıp deri altına sızmayı planlıyor.

Tabii kesinlikle bilimsel(!) amaçlarla. Google’ın patentini aldığı yeni sistem kan tahlili konusunda hayatı bir hayli kolaylaştırmayı amaçlıyor. Doktor randevularından sonra tahlilin çıkması için beklerken kaybettiğiniz vakti belki geri kazanamazsınız ancak gelecekte böyle bir kaybın önlenmesini sağlayacak yeni bir teknolojiyi hayatınıza adapte edebilirsiniz. Deri implantı ile vücuda yerleştirilecek tanı sistemi üzerinde çalışan Google, fizyolojik parametrelerde ölçümler gerçekleştiriyor. Kan, tükürük ya da doku sıvısını analiz eden sensörler deri altına yerleştiriliyor. Verileri okuyan bir cihaza sinyal yollayan implant ile düzenli olarak veri kaydı yapılabiliyor.

google-patent
Google’ın yaklaşık bir yıl önce tanıttığı sağlık odaklı akıllı saatiyle çalışması beklenen implantın ne zaman üretileceği ise şimdilik belirsiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Hayatın her alanına sızan Google deri altına sızma konusunda da ciddi” için 2 cevap

  1. Levent Serdar dedi ki:

    tamamiyle yeni dunya devleti projesi….aldanmayin ve izin vermeyin…sizleri somurecekler…israil plani bu…

    deri altina yerlestirilen çipler sayesinde tum bilgileriniz…ehliyet..banka…telefon..gibi belgeler bu cipte olucak hersey ne kadar guzel gibi ama asil amac
    parayi ortadan kaldirip çiplerle alisveris yapmak eger bu illuminatik dusuncenin aksini istediginizde sizin çip inizi iptal edicekler ve ac kalicaksiniz..ALDANMAYIN izin vermeyin….

  2. Anonim dedi ki:

    Amma paranoyak çıktın arkadaş ya. Sanki kullandığın Chrome, elindeki android yada ne zıkkımsa… Google’ın parmağı yok mu… Kapat odaya kendini, Google Street denen bir şey var 🙂