reklamı kapat

POPÜLER

Super Mario sanıldığından çok daha genç

Super Mario Bros. geçtiğimiz 30 yılda çeşitli oyunlarla karşımıza çıktı. Hepimizin severek oynadığı bu seride ana kahramanımız Mario en çok tanınan oyun karakterlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Buna rağmen onun geçmişiyle ilgili bildiklerimiz çok az. Sevilen kahramanımız Mario’ya dair merak edilen bir detayı yaratıcısı Shigeru Miyamoto açıkladı.

Nintendo tarafından geliştirilen Super Mario Bros. uzun yıllardır hayatımızın bir parçası haline geldi. Bizlere nostaljik duygular yaşayan oyun ilk kez karşımıza çıktığından bu yana uzun zaman geçti. Aradan geçen bunca yıla rağmen karakterlerin görünüşleri pek değişmedi. Üstelik onların geçmişleri veya kişilikleri hakkında da hiçbir şey bilmiyoruz. Bu durum yakın zamanda değişecek gibi görünmüyor ancak Shigeru Miyamoto‘nun yaptığı açıklama oyuncuların merakını bir miktar da olsa gidermeyi başarıyor.

Miyamoto kendisiyle yapılan bir röportajda “Mario’ya karakter olarak herhangi bir kısıtlama getirmedik. Sadece 24 – 25 yaşlarında olduğunu biliyoruz. Bunun dışında kararlaştırdığımız herhangi bir şey yok.” şeklinde konuştu. Böylece Mario’nun sandığımızdan çok daha genç olduğu ortaya çıktı.

Oyuncular şimdiye kadar elde ettikleri kısıtlı bilgilerle Mario’nun çok daha yaşlı bir karakter olduğunu düşünüyordu. Bunda onun meşhur bıyığının payı da oldukça büyük. Bu yeni bilgiler ışığında Mario’nun daha yeni yeni borular konusunda uzmanlaştığı tahmin ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Super Mario sanıldığından çok daha genç” için bir cevap

  1. . dedi ki:

    Mario, adam değildir.