reklamı kapat

POPÜLER

Super Mario

Hafta sonu ne oynasak? 7 ücretsiz Super Mario oyunu [İndir]

Nintendo cephesinde bu aralar tüm odağımız Super Mario Odyssey. Ancak bir Switch’iniz yoksa ya da “farklı” işler denemek isteyen bir Nintendo hayranıysanız sizin için en iyi 7 hayran yapımı Nintendo oyununu derledik.

Super Mario Odyssey, Nintendo’nun favori serilerinden olan Super Mario’nun hala çok popüler olduğunun kanıtı adeta. 27 Ekim’de satışa sunulan Super Mario Odyssey oyunu tam 2 milyon kopya sattı. Üstelik oyun sadece firmanın en yeni hibrit konsolu Switch için satışa sunulmuştu. Oldukça eğlenceli ve kesinlikle farklı bir deneyim sunan oyun Super Mario aşkımızı da yeniden su üstüne çıkardı. Biz de hayranlar için hayranlar tarafından hazırlanmış 7 ücretsiz Super Mario oyununu derlemeye karar verdik.

Super Mario Bros. X

Hayran yapımı oyunlar arasında en popülerlerden biri olan Super Mario Bros. X (SMBX) eğlenceli bölüm tasarımlarıyla ana seriye saygı duruşu niteliğinde olmuş. Neredeyse orijinalini aratmayan oyunda Mario, Luigi, Peach, Toad ve Link olmak üzere oynanabilir 5 karakter bulunuyor. Üstelik yerel multiplayer olan oyunda arkadaşınızla da oynayabiliyorsunuz. 60 farklı seviye bulunan oyunda kendi seviyenizi de yaratabiliyorsunuz.

İndir: Super Mario Bros. X (Windows)

Mari0

Mari0 oyunun klasik versiyonundan sıkılanlara bambaşka bir deneyim sunuyor. Super Mario Bros.’un bire bir aynı seviye tasarımına sahip olan oyunu farklı kılan ise Valve’in Portal oyunundan gelen eklentiler. Mario portal açabilen bir portal silahına sahip oluyor oyunda ve eğlence “boyut” değiştiriyor. 4 kişiye kadar co-op oynanış destekleyen oyun aynı zamanda açık kaynak kodlu.

İndir: Mari0 (Windows, Mac, Linux)

Super Mario Bros. Dimensions

Stranger Things‘in ikinci sezonunu yeni bitirdiyseniz Super Mario Bros. Dimensions hoşunuza gidebilir. Orijinal Super Mario Bros. oyununu alıp geliştiren Dimensions, yeni oyun mekanikleriyle farklı bir deneyim vadediyor. İsminden de anlaşılacağı üzere oyunda boyut değiştirebiliyorsunuz. Gerçek ve alternatif boyutlar arasında gezerken yeni şeyler keşfedebilir, oyun deneyimini zenginleştirebilirsiniz. Zekice hazırlanmış bir oyun olduğunu söylememiz gerek. Kim bilir belki Nintendo bir sonraki oyunu için benzer bir geliştirme yapabilir.

İndir: Super Mario Bros. Dimensions (Windows)

Super Mario War

Çok oyunculu bir oyun arıyorsanız Super Mario War imdadınıza yetişiyor. 4 kişiye kadar oynanabilen oyunda amacınız en çok düşmanı “ezen” oyuncu olmak. Farklı oyun modları da sunan Super Mario War’da kendi seviyelerinizi yaratabilir, arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz. Açık kaynak kodlu bir başka oyun olan Super Mario War’un resmi internet sitesindeki indirme linki ise oyun 2009’dan beri güncellenmediği için çalışmıyor. Ancak aşağıdaki adresten bir kopyasını indirebilirsiniz.

İndir: Super Mario War (Windows, Mac, Linux)

Mariovania

Mari0 gibi bir başka “karma” oyun olan Mariovania isminden de anlaşılacağı üzere Mario ve Castlevania’yı bir araya getiriyor. Oyun, yeni yetenekler ve düşmanlarla hem Mario hem de Castlevania deneyimini aynı potada eritiyor. Mario’nun garip görünüşünü göz ardı edebilirseniz oyundan oldukça keyif alabilirsiniz.

İndir: Mariovania (Windows, Mac, Linux)

Toads vs. Koopas

Plants vs. Zombies oynayıp keyif aldıysanız Mario alternatifi ayağınıza geldi. Oldukça popüler bir oyun olan Plants vs. Zombies’in Mario versiyonunda Toad’larla alanınızı korumaya çalışıyorsunuz. Oyunda ne yazık ki tek seviye bulunuyor ancak oldukça zorlu bir seviye olduğunu söyleyebiliriz.

İndir: Toads vs. Koopas (Windows)

Mario Land: Minigame Mayhem

Mario evrenini eğlence parkına dönüştüren bu oyunda, etrafta gezinip pek çok mini oyunu deneyimleyebilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan Minigame Mayhem’de oyuna 10 altınla başlıyorsunuz. Mini oyunlardan kazandığınız altınlarla diğer oyunları deneyimleyebilir, yeterince para biriktirirseniz farklı kostümler ve figürler satın alabilirsiniz.

İndir: Mario Land: Minigame Mayhem (Windows)