reklamı kapat

POPÜLER

super mario

Sinir stres yaratan yeni ücretsiz Super Mario kopyası [Dene]

Super Mario şüphesiz pek çok geliştiriciye ilham vermiş bir oyun. Ancak bir de insanı sinir hastası eden versiyonları bulunuyor. İste onlardan biriyle karşı karşıyayız.

Ücretsiz bir tarayıcı oyunu olan Jelly Mario, içinizdeki Super Mario sevgisini öldürmeyi amaçlayan yeni bir kopya oyun. Super Mario Bros’un şimdilik ilk iki haritasını oynama imkanı tanıyan oyun sizi adeta jöleden yapılmış bir dünyaya götürüyor. Stefan Hedman‘ın geliştirdiği Jelly Mario, adından da anlaşılacağı gibi kontrolü tam olarak sağlayamadığınız bir oyun. Klavyedeki yön tuşlarını hareket ederek oynadığınız oyunda Mario’yu bu garip kabusta yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Sanki bitmek bilmeyen bir su altı seviyesinde takılı kalmışsınız gibi hissettiren oyunda jöle etkisine sahip tek kişi Mario da değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm evren koca bir jöle

Düşmanların dahi bir garip hareket ettiği oyunda tuğlalar dahi birer jöle. Onlara çarpıp yanınızda sürükleyebiliyorsunuz örneğin. Düşmanla en ufak temas ise ölmenize sebep oluyor. İkinci haritada ise bazı tuğlalar ilk haritadakinin aksine kırılıp etrafa dağılabiliyor. Müzik de bir o kadar sinir bozucu diyebiliriz. Sizin hareketlerinize göre yer yer yavaşlayan müzik aynı şekilde hızlanabiliyor. Ancak asla orijinal hızına ulaşamıyor. Jelly Mario şüphesiz ilginç bir oyun. Henüz alfa öncesi aşamada olduğu için yeni haritalar gelmesi ise işten bile değil. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.