reklamı kapat

POPÜLER

HBO Max ve Discovery Plus

HBO Max ve Discovery Plus servisleri birleştiriliyor

Çevrimiçi içerik pazarında önemli bir gelişmenin bilgisi geldi. HBO Max ve Discovery Plus servisleri yeni yılda birleşiyor.

Warner Media ve Discovery şirketlerinin birleşimiyle doğan Warner Bros. Discovery şirketi, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Bu 2023’ün yaz döneminde tanıtılacak yeni servisin adı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. İlk olarak ABD pazarında hayata geçirileceği aktarılan ve büyük bir işten çıkarmaya neden olacağı aktarılan yeni servis, firma için genel olarak mantıklı görünüyor. Çünkü kullanıcılar birden fazla servise abone olmaya çok sıcak bakmıyor, firmaların ellerindeki tüm içerikleri bir platform altında toplaması olumlu karşılanıyor. Bu yeni servis içerisinde reklamlı bir abonelik paketi sunacağı düşünülen Warner Bros. Discovery, yeni servis öncesinde bazı HBO Max içeriklerini Discovery Plus içerisine, bazı Discovery Plus içeriklerini de HBO Max’e aktaracak.

Firmadan yapılan açıklamaya göre HBO, HBO Max ve Discovery Plus’ın şu an toplam 92.1 milyon abonesi bulunuyor. Bu rakam yeni servis ile beraber 100 milyonu rahatlıkla geçebilir. Yeni servis birçok pazara girebilir, bunlar arasında kesin değil ancak Türkiye pazarı da olabilir.

Warner Bros. Discovery’nin “HBOMax” servisi özelinde uzun süredir beklenen Türkiye macerası ise gelen bilgilere göre iptal edildi. Tekrar üzerinden geçmek adına geçtiğimiz ay yapılan bir resmî açıklama ile Disney+ sonrasında Türkiye’ye gelmesi beklenen HBO Max platformu için Türkiye ve birkaç diğer ülkede yapılması planlanan faaliyetler durduruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma buna bağlı olarak Türkiye merkezli yerel içerik projelerini de dondurmuştu. Olumsuz seyreden küresel ekonomik göstergeler sonrasında büyük bir yeniden yapılanmaya giren firma, dün Erdem Tatar tarafından ortaya atılan iddiaya göre Türkiye konusunda kapıları tamamen kapattı.

HBO Max gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi