reklamı kapat

POPÜLER

HBO’nun “western bilim kurgu” dizisinden yeni fragman [Video]

İlk kısa tanıtım videosuyla ağızlara bir parmak bal çalan Westworld, tam bir yıl aradan sonra nihayet ilk detaylı fragmanına kavuştu. HBO’nun film uyarlaması olan western soslu bilim kurgu dizisi, gerçekten epey ses getireceğe benziyor.

Vahşi Batı tema parkının yapay zeka tarafından ele geçirilmesini konu edinen Westworld, distopik bir bilim kurgu evreninde geçiyor. Zenginlerin eğlenmesi için kurulan ve farklı dönemlerin temalarıyla süslenen eğlence parkı robotlar tarafından işletilir. Tahmin edileceği üzere aşırı teknolojik olan parkta söz konusu yapay zeka olunca hiçbir şey istendiği gibi gitmez ve robotlar ayaklanır. Sonunda bir hayatta kalma mücadelesine sahne olan park, bizi insanlar ve robotların savaşının ortasında bırakır.

HBO deyince zaten 1-0 önde başlayan yapım, yazar, yönetmen ve oyuncu kadrosuyla da parmak ısırtıyor. JJ Abrams, Jonathan Nolan, Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood diyelim, gerisini siz hayal edin. HBO ile şimdilik 10 bölüm için anlaşan Westworld, yayın hayatına ekim ayında başlayacak. Birçok önemli yapımın sezon finali yaptığı şu dönemde gerçekten ilaç gibi gelecek.