reklamı kapat

POPÜLER

iOS 16.6.1 LOG Tasarım

Hemen geçilmesi gereken iOS 16.6.1 güncellemesi çıktı

 - Güncelleme: 08 Eylül 2023 08:22

Teknoloji devi Apple, biraz önce herkesin mutlaka geçmesi gereken iOS 16.6.1 güncellemesini ve fazlasını indirmeye sundu.

Apple, bu akşam aktif olarak kullanımda olduğu tespit edilen güvenlik açıklarını kapatan iPhone’lar için iOS 16.6.1, iPad’ler için iPadOS 16.6.1 ve Mac bilgisayarlar için macOS 13.5.2 güncellemelerini indirmeye sundu. Cihazdan cihaz değişen boyutlara sahip güncellemeler hakkında Apple’dan cihazlar özelinde detaylı sürüm notları gelmedi. Şirket güncellemeyi gönderdiği cihazlara ise sadece, “Bu güncelleme, önemli güvenlik düzeltmeleri sunar ve tüm kullanıcılara önerilir.” açıklamasını düştü. Apple’ın resmi güvenlik destek sayfasına göreyse gönderilen yeni güncellemeler, iOS, iPadOS ve macOS’teki açık üzerinden basit bir resimle sistemde zararlı kod yürütülmesine imkan tanıyan sorunu ortadan kaldırıyor. Bu çok önemli bir açık olarak görülüyor ve kapatılması sevindiriyor. Yakında iOS 17 ve fazlasını indirmeye sunacak Apple, güvenlik araştırmacıları tarafından bildirilen açıkları kapatmaya devam ediyor, her yeni yazılım güncellemesine vakit geçirmeden herkesin geçmesi gerekiyor. Bugün gönderilen güncellemeler arasında bazı hataları ortadan kaldıran, Apple Watch’lara özel watchOS 9.6.2 güncellemesi de bulunuyor. 12 Eylül akşamında iPhone 15 ailesini tanıtacak Apple’ın, bu etkinliğe Apple Watch Series 9 ile Apple Watch Ultra 2‘yi de getirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Güncelleme:Araştırmacılar, kapatılan güvenlik açığının NSO Group’un Pegasus olarak bilinen kötü amaçlı yazılımının (Detaylar burada) bulaştırılması için kullanıldığını da söyledi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 16.6.1 ve fazlası yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli