reklamı kapat

POPÜLER

Fiat 500

Hibrit Fiat 500 Türkiye’de satışa sunuldu; işte fiyat

1957 yılından bu yana otomobil dünyasının ikonik modellerinden biri olan Fiat 500, hibrit motorlu versiyonu ile ülkemizde satışa sunuldu. 

 Fiat’ın ilk olarak 4 Temmuz 1957 yılında, Torino’da  ürettiği ikonik modeli Fiat 500’ün hibrit motor seçenekli versiyonları ülkemizde satışa sunuldu. Yeni Fiat 500, 2021 yılında da tarzından ve sürüş keyfinden ödün vermeden, tasarımıyaşam stilini, doğayı düşünen incelikli teknolojilerle daha ekonomik ve çevreci yeni hibrit motor ile buluşturuyor. 

179 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan 1.litrelik, 70 HP’lik hibrit motorlu Fiat 500; Cult, DolcevitaSport ve Dolcevita versiyonda sunulan cabrio gövde seçeneği ile farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor. 

Fiat 500, tasarım ayrıntılarıyla ikonik modelin karakteristik özelliklerinin korurken, çağın gereksinimi olarak çevreci ve ekonomik olduğunun altını çiziyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat 500 daha ikonik, teknolojik ve hibrit

Fiat 500’de görev yapan yeni nesil, 3 silindirli atmosferik motor, 12V lityum iyon bataryası ile benzinli motor seçeneğine göre yüzde yirmilik yakıt tasarrufu sağlıyor. 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen yeni nesil hibrit motor teknolojisi, CO2 emisyon seviyesinde de yüzde 21e kadar düşüş sağlıyor. 

Fiat 500’ün 1.0 litrelik  içten yanmalı motorunda, kalkış ve hızlanmalar sırasında bir kayış yardımıyla enerji sağlanırken, yavaşlama ve/veya frenleme sırasında ise; aracın sahip olduğu hareket enerjisinden yararlanılarak, enerji üretip, yeniden kullanılmak üzere 12 Volt’luk lityum bataryasında enerji depolanıyor. Böylelikle 500, hem yakıt tasarrufu sağlıyor hem de emisyon miktarlarını azaltıp çevreyi gözetiyor. 

Yeni Fiat 500, modern teknolojinin tüm öğelerinden de yararlanıyor. Modelin giriş seviyesi olan Cult versiyondaLed DRLelektrikli gövde rengi yan aynalarvintage gösterge15’inçlik alaşımlı jantlar ve projeksiyon tipi farlar bulunuyor.

Ayrıca Bluetooth ve USB bağlantısını destekleyen 5’inç dokunmatik ekran6 adet hoparlör ve hız sınırlayıcı da Cult versiyonda standart olarak yer alıyor. Dolcevita versiyonda tüm bunlara ek olarak, cam tavan, ön ve arka tamponda krom detaylar, çamurluk üzerinde Dolcevita logosu bulunuyor.

Kabinde ise dokunmatik ekranlı 7 inçlik AndroidAuto / Apple Car Play destekli bilgi ve eğlence sistemi, 7 inç TFT gösterge paneli ve otomatik klima, 16 inç alaşımlı janntlar, sis farları ve yağmur- karanlık sensörleri standart olarak sunuluyor.  

Kullanıcılar, Apple CarPlay ve Android Auto desteği sayesinde sürücü ellerini direksiyondan ve gözünü yoldan ayırmadan telefon görüşmelerini yapabiliyor, mesaj alabiliyor veya gönderebiliyor ve akıllı telefon üzerinden müzik dinleyebiliyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni hibrit Fiat 500’un Sport versiyonunda ise 16 inç alaşımlı jantlar, spor direksiyon simidiçamurluk üzerinde Sport logosu, otomatik klima7 inçlik Android Auto / Apple Car Play destekli bilgi ve eğlence sistemiyükseklik ayarlı sürücü koltuğu 50/50 katlanır arka koltuklarhız sınırlayıcı & cruise control bulunuyor.

Kabin içinde ayrıca 7 inç TFT gösterge paneli ve kontrol paneli yer alırken; Sport versiyonda; sis farları ve yağmur- karanlık ve arka park sensörleri standart olarak sunuluyor.   

İlginizi çekebilir

Jeep Gladiator