reklamı kapat

POPÜLER

Hiçbir özelliği olmayan 5 dolarlık telefon: NoPhone!

Müthiş ekran kalitesi, profesyonel fotoğraf çekimi, parmak izi okuyucu, basınç algılayıcı ve daha nice akıllı ve şık özellikleri bünyesinde taşıyan son model cep telefonlarını unutun. Bu telefonun bırakın ön veya arka kamerası, arama yapma özelliği bile yok. Ancak şimdiden kendisine binlerce alıcı buldu bile.

Bir Kickstarter projesi olarak hayata geçirilen NoPhone, tıpkı adı gibi kullanıcıya hiçbir şey vadetmiyor. Dış görünüşü dışında akıllı, hatta “akılsız” telefonlarla bile uzaktan yakından alakası bulunmayan NoPhone buna rağmen kendisine alıcı buluyor. Üstelik telefonun farklı versiyonları bile bulunuyor. 5 dolarlık Zero modeli gerçek anlamda hiçbir şeye sahip değilken, 10 dolarlık modelde sahte tuşlar ve girişler bulunuyor. NoPhone’un 15 dolarlık modeli ise selfie kamerası niyetine kasasında bir ayna ile birlikte geliyor.

nophone
NoPhone şaka amaçlı çıkarılmış olsa da web sitesi üzerinden gerçek anlamda satılıyor. Nitekim şimdiye kadar 4 bine yakın satış gerçekleşmiş bile. NoPhone’un geliştiricisi Van Gould akıllı telefon bağımlılığına dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını, kız arkadaşıyla buluşmaya giderken yanına normal bir telefon yerine NoPhone’u taşıdığını belirtiyor.

YORUMLAR