reklamı kapat

POPÜLER

BMW X5

Hidrojen yakıtlı BMW X5 için merakla beklenen açıklama yapıldı

BMW X5 için uzun süredir beklenen hidrojen yakıtlı versiyonun 2022 yılında sınırlı üretim adetleriyle sunulması üzerine planlamasını duyurdu.

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda i Next Hydrogen Concept adıyla ön gösterimi yapılan hidrojen yakıtlı BMW X5 için süreç netleşiyor. 374 PS güç değeriyle ekonomik olduğu kadar performans karakteriyle de öne çıkan modelin geleceği için karar verildi. Kısa süre önce yapılan açıklamayla aracın sınırlı üretim adetlerle 2 sene içerisinde pazara sunulacağını duyuran resmi kaynaklar, gelecekle ilgili de detaylar verdi. Depolarının hidrojen ile doldurulması 3 ila 4 dakika sürmesinden ötürü geleneksel modellerle kullanım benzerliği sergileyen model Toyota ortaklığıyla son kullancıya ulaştırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW X5 hidrojen teknolojisinde pilot olarak kullanılacak

Elektrikli X3 ile tanıtılacak elektrik motorunu da beraberinde getirecek olan X5’in konsept versiyonla arasında bazı performans farklılıkları olması bekleniyor. Burada şimdilik öne çıkan rakamların 286 PS güç ve 400 Nm tork olarak tabloya yansıdığını belirtelim. Elektrikli ünitenin 440 kilometrelik menzil sunması hidrojenle birlikte işin daha ileri noktalara taşınacağının da göstergesi. Önümüzdeki yıllarda hidrojen teknolojisinin ağır ticari araç taşımacılığının merkezinde olacağını ifade eden BMW, X6 ve X7 modelleri için de benzer planlama içerisinde. Şimdilik X5’i bir pilot program olarak kullanmayı amaçlayan markanın gelen tepkilere ve talebe göre süreci şekillendirmesi bekleniyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Jimny tanıtımı