reklamı kapat

POPÜLER

The Piëch Mark Zero
The Piëch Mark Zero
The Piëch Mark Zero
The Piëch Mark Zero

Hızlı şarj sistemiyle “yok artık” dedirten elektrikli otomobil: The Piëch Mark Zero

04 Mart 2019

Toni Piëch ve Ferdinand Piëch tarafından kurulan Piëch Automotive, karşımıza hızlı şarj sistemiyle “yok artık” dedirten elektrikli The Piëch Mark Zero modelini çıkarttı.

Zaman zaman gerçekten çok ilginç tamamen elektrikli araçlar karşımıza çıkıyor. İşte bunlardan birisi olan The Piëch Mark Zero, görebileceğiniz bir bir spor otomobil. Tasarımıyla biraz Aston Martin modelleri andıran araç, farkını teknik altyapısıyla koyuyor. Söylendiği kadarıyla bu tamamen elektrikli otomobilde inanılmaz güçlü bir hızlı şarj sistemi bulunuyor. Üç adet 150-kW elektrik motoru bulunan araç, toplam 603 beygir gibi yüksek bir güç üretebiliyor. Özellikle arkadan çok kışkırtıcı duran otomobil, eğer verilen bilgiler doğruysa tam 500 km menzile sahip. Birçok güncel modeli adeta katlayan otomobil, kapasitesi açıklanmayan pilinin yüzde 80’ini sadece 4 dakika 40 dakikada doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünüyor. Bu kadar hızlı şarjın nasıl yapıldığı ya da bu kadar hızlı enerji aktarımına dayanacak pil sistemini nasıl kurduklarını henüz açıklamayan firma, bunu altyapıyı gerçekten kurduysa büyük ses getirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
The Piëch Mark Zero
The Piëch Mark Zero
The Piëch Mark Zero

The Piëch Mark Zero, gerçek olmayacak kadar iyi değerler ile lanse ediliyor

Yaklaşık olarak 1.800 kg ağırlığı bulunan The Piëch Mark Zero, 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede çıkabiliyor olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Maksimum 250 km/s hıza çıkabilen aracın, henüz fiyatı ya da yollara çıkacağı tarih hakkında bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Performans odaklı yeni T-Roc R