reklamı kapat

POPÜLER

Bleen

Hologram teknolojisi Bleen ile gerçeğe dönüşüyor [Video]

Star Wars filmlerindeki hologram görüntüler Bleen isimli cihazla gerçeğe dönüşüyor. Geleceğin görüntü teknolojisini şimdiden kullanıcılarla buluşturan Bleen, herhangi bir gözlüğe ihtiyaç duymadan kullanıcıların üç boyutlu görüntüler izlemesine olanak sağlıyor.

Eğlence, oyun, e-ticaret, müzik moda ve spor olmak üzere pek çok kullanım alanında kullanabileceği belirtilen 3D projeksiyon sisteminin iki farklı versiyonu bulunuyor. Bleen Birth isimli ürünün boyut ölçüleri 190 x 190 x 225 mm iken, Bleen Rock modeli ise 215 x 215 x 180 mm boyutlarında. 5,5 kilogram ağırlığındaki Bleen Birth ve Bleen Rock, alüminyum gövde ve Corning Gorilla Glass’la kaplı olarak geliyor. Dokunmatik panel, hareket ve ortam ışığı sensörlerine sahip olan cihazlarda lazer, optik odaklama, görüntü projeksiyon ve optik hologram sistemleri yer alıyor.

Wi-Fi, Bluetooth haricinde USB ve 3,5 mm stereo kulaklık girişine de destek veren üç boyutlu projeksiyon sisteminde Bleen OS işletimi kullanılıyor. 2,5 metreye kadar hologram görüntülerini yansıtan Bleen, Bleen Store isimli bir ekosistem sayesinde farklı uygulamaları kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Fon toplama platformu Indiegogo‘da şimdiye kadar yaklaşık 24,400 dolar fon toplayan ve üretime girebilmesi için 225 bin dolara ihtiyaç duyan Bleen, şuanda 225 dolara rezerve yapılabiliyor. Fon desteği yapacak kişiler Bleen’i 400 dolar karşılığında satın alabilecek. Bleen’in satışa sunulacağı zamanki  fiyatı ise 800 dolar olacak.

Bleen
Bleen

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Hologram teknolojisi Bleen ile gerçeğe dönüşüyor [Video]” için 2 cevap

  1. Ta dedi ki:

    Bir tasarımcı, fotoğrafçı, optik bilimiyle ve bu alandaki gelişmelerle yakından ilgilenen bir meraklı olarak profesyonel ölçüde hazırlanmış bir troll olabileceğini düşünüyorum. Bir kaç farklı kaynaktan ne yaptıklarını ve teknolojilerini araştırmaya kalksam da tatmin edici bir cevap bulamadım. Yakında patlar…

  2. Baris dedi ki:

    zaten böyle bir şeye imkan olsa önde gelen üreticiler tarafından yapılırdı.. bu yeni bir şey değil, yani düşünce olarak eski birşey herkes bunu bekliyor zaten..