reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

amy winehouse, hologram

Amy Winehouse, hologram olarak dünya turnesine çıkacak

Winehouse hayranlarına müjdeli haberi baba Winehouse verdi. Amy Winehouse, hologram olarak, yeni bir dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor.

Advertisement

Hologram ya da holografik teknoloji, genellikle hayatta olmayan sanatçıların sanal olarak sahnede bulundurulması için kullanılıyor. Bu teknoloji ile sahnedekilere sanatçıyı sanki gerçekten karşılarında görüyormuş hissiyatı verilmek isteniyor. Şimdiye kadar hologram sahne şovlarının birçok çeşidine rastlamıştık. 2012’deki Coachella festivaline Tupac hologram performansıyla damga vurmuş, Michael Jackson da 2014’te Billboard ödüllerinde yine hologram olarak sahne almıştı. Amy Winehouse hologram dünya turnesi haberini ise Winehouse’un babası Mitch Winehouse, Twitter hesabından duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplanan gelirler Amy Winehouse Vakfı’na gidecek

Reuters‘a konuşan Winehouse, Amy’nin şu an için hayranlarına verebilecek yeni materyalleri olmadığını söyledi. 2019 hologram dünya turnesi ise hem hayranlara yeni bir Amy deneyimi yaşatmak hem de Amy Winehouse Vakfı‘na fon toplamak amaçlı gerçekleştirilecek. 2011’de Winehouse ailesi tarafından kurulan vakıf, savunmasız gençleri alkol ve madde bağımlılığına karşı korumak amaçlı faaliyet gösteriyor. Base Entertainment’ın üstlendiği projede tam bir hologram yerine 3D efektli 2D görüntüler kullanılacak. Sadece hayatta olmayan sanatçılar için hologram teknolojisiyle şovların gerçekleştirilmediğini de hatırlatalım. Zira ABBA grubunun da 2019’da sahneye hologram olarak katılacakları “avatar tour project” isimli bir turne hazırlığında olduğu biliniyor.

İlginizi çekebilir

Altı farklı kağıttan elektronik müzik oyuncağı taşıyan kitap: Papier Machine