reklamı kapat

POPÜLER

Heavy metal efsanesi Ronnie James Dio hologram teknolojisiyle dünya turuna çıkıyor [Video]

2010 yılında hayata gözlerini yuman, heavy metal’in efsane ismi Dio, sahnelere geri dönüyor.

Hologram konserler hayatımızda yeni değil. Japonya’da bu şekilde konser veren sanal bir müzik grubu dahi mevcut. Ancak efsane isimlerin sahnede yer alması çok sık gördüğümüz bir durum değil. Tupac’ın hologram şeklinde konsere çıkacağını duyan hayranların heyecanını ise şimdi Dio tutkunları paylaşacak.

Projenin arkasında hologram şirketi Eyellusion ile çalışılıyor. Geniş bir repertuvara sahip olacak olan konserde prodüksiyon ekibi Dio’nun geçmiş canlı performanslarından yararlanacak. Dio Returns ismini taşıyan dünya turu 30 Kasım‘da başlayacak. Tur boyunca Dio’ya zaman zaman Judas Priest’ten Tim “Ripper” Owens ve Racer X’ten Oni Logan da eşlik edecek.


Söz konusu dünya turu Dio’yu sahnede hologram olarak gördüğümüz ilk etkinlik değil tabii. Dio’nun Rocks Pollstar Awards’ta da hologram performansı sergilenmişti. Ancak 2018’in devamına kadar uzanan geniş bir dünya turu heavy metal efsanesi için de ilk olacak. Gelecekte böyle projelerle efsaneleri yeniden dinlemek ise yayınlaşabilir. Sahnede Michael Jackson, Elvis Presley gibi isimleri görmek eminiz tüm hayranları heyecanlandıracak bir etkinlik olacaktır. Dio’nun Rocks Pollstar Awards’taki hologram performansını haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO