reklamı kapat

POPÜLER

HomePod mini

HomePod ailesinde ses kalitesini artıran beta güncellemesi yayında

Apple geçtiğimiz temmuz ayında HomePod ve HomePod mini için kayıpsız ses desteğini geliştiriciler için yayınlamıştı.

Daha sonrasında kayıpsız ses özelliği geri çekilmişti. Apple, nihayet kayıpsız ses ve Dolby Atmos desteğini HomePod 15.1 beta sürümünde sunmaya başladı. Daha önceden davetiye süreciyle yüklenebilen HomePod’un beta sürümü artık iOS 15.1 veya iPadOS 15.1 beta yüklü tüm cihazlarda görülebiliyor. Beta sürümünü yükleyen akıllı hoparlör kullanıcıları bu özelliği Ev uygulamasından açabiliyor.

Uygulamada sol üst köşedeki ev simgesine dokunan kullanıcılar buradan ev ayarları ve ardından kullanıcı profiline dokunarak kayıpsız ses özelliğini aktifleştirebiliyor. Kullanıcılar kayıpsız ses ayarını etkinleştirerek en üst düzeyde ses kalitesini dinleyebiliyor. Dolby Atmos’lu parçaların hoparlörlerde dinlenebilmesi için Apple Music’te Dolby Atmos destekli parçaların çalınması gerekiyor. Müzik deneyimini geliştiren bu güncellemenin önümüzdeki aylarda iOS 15.1 sürümüyle tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. iOS 15.1’in final sürümünün bu yılın sonbahar aylarında yayınlanacağı ifade ediliiyo. iOS 15.1 beta ile gelen yeniliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods ailesi kayıpsız ses özelliğine destek veriyor mu?

AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max kulaklıklarda Bluetooth desteği sebebiyle kayıpsız ses desteği sunulamıyor. Sızıntılarıyla ün yapmış bir isim olan Jon Prosser, AirPods modellerinin kayıpsız ses teknolojisine kablosuz tarafta destek verebileceğini kısa bir süre önce iddia etmişti. Apple’ın bunun için Bluetooth yerine AirPlay teknolojisinden yararlanacağını dile getirmişti.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın