reklamı kapat

POPÜLER

HomePod mini

HomePod ailesinde ses kalitesi artırıyor; işte hoparlörlere gelen yenilikler

Apple, geçtiğimiz ayın ortasında HomePod ve HomePod mini için kayıpsız ses desteğini sunmuş ve ardından bu güncellemeyi geri çekmişti.

Şirket güncellemeyi yayınladıktan bir ay sonra bu özelliği tekrardan kullanıma sundu. HomePod 15’in beşinci beta sürümü kayıpsız ses desteğiyle birlikte uzamsal ses özelliğini de getiriyor. 9to5Mac internet sayfası tüm beta kullanıcıları için bu özelliğin henüz aktif olmadığını belirtiyor. En yeni iOS 15 ve hoparlörün beta sürümüne sahipseniz Ev uygulamasındaki ana sayfa seçenekleri menüsüne gidip profile ve ardından Apple Music’e bakarak bu özelliğin etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HomePod ailesi için sunulan yenilikler ne zaman son kullanıcıya sunulacak?

Apple Music kullanıcıları için sunulan bu özellik şu anda HomePod ve HomePod mini’de uyumlu şekilde çalışıyor. Pek tabii şu anda geliştiricilerin kullanabileceği bu desteğin son kullanıcıya gelmesi için bir süre daha sabırlı olunması gerekiyor. Özelliğin başarılı şekilde çalışması durumunda önümüzdeki günlerde bu özelliğin tüm HomePod kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Yazılım güncellemesinin önümüzdeki ay indirmeye sunulması kuvvetle muhtemel görünüyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın