reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın “duygusal” elektriklisi gün yüzüne çıktı

Honda, CES 2017 kapsamında yeni nesil ulaşım sistemlerinden biri olarak tanıtacağı konsept modelinin ilk görselini yayınladı.

Honda’nın, geleceğin akıllı ulaşım sistemlerinde yer vereceği yapa zekaya sahip araçlarının ilk yansımaları karşımıza çıkmaya başladı. 2014 yılında “Duygu Motoru” dediği sistemi geliştirme amacıyla ayrı bir birim olarak kurulan Cocoro SB ile yapılan Ar-Ge sürecinin ardından, sistemin ilk meyvesine Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2017 organizasyonunda şahit olacağız. Honda, organizasyon kapsamında tanıtacağı duygusal aracının ilk görselini de paylaşarak akıllardaki soru işaretlerini ilk aşamada kaldırdı.

Honda’nın NeuV adını verdiği ve duyguları olan elektrikli araç olarak tanımladığı konsept modeliyle ilgili henüz detaylar netlik kazanmış değil. Cocoro SB ile geliştirilen yapay zekaya ve “Duygu motoru” ile birlikte kullanıcılara yepyeni bir sürüş deneyiminin sunulacağının altını çizen Honda, sistemin tamamen kullanıcı odaklı olduğunu ve bağlanılabilirlik açısından sektöre yeni bir standart getireceği konusunda fazlasıyla iddialı. İlk aşamada konsept olarak karşımıza çıkan aracın ilerkisi süreçte tasarımsal olarak ne kadar değişeceği ise merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bizde şimdiden Honda’nın duygusal elektriklisinin yeteneklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.