reklamı kapat

POPÜLER

Honda

Honda’nın “duygusal” otomobiliyle ilgili yeni gelişme

Honda, geçtiğimiz yılın aralık ayında NeuV adını verdiğ “duygusal” elektrikli otomobilini gün ışığına çıkarmıştı. Cocoro SB ile geliştirilen yapay zekaya ve “duygu motoru” ile birlikte kullanıcılara yepyeni bir sürüş deneyiminin sunulacağını belirten Honda, sistemin tamamen kullanıcı odaklı olduğunu ve bağlanılabilirlik açısından sektöre yeni bir standart getireceğini ifade etmişti.

Honda’nın “duygusal” otomobiliyle ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Milyar dolarlık satın almalarıyla robot teknolojisiyle ilgilenen Japon operatör SoftBank,  rakipleri NTT Docomo ve KDDI’nın yanı sıra, 2020 yılında hizmete girmesi beklenen 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. SoftBank, daha öncesinde Honda otomobillerin 5G şebekesi üzerinden birbirleriyle nasıl iletişim kurabileceğini test edecek.

Honda’nın sürücüsüz otomobilleri 5G teknolojisiyle haberleşecek

SoftBank, önümüzdeki yıl Honda’nın Takasu Proving Ground’daki kapalı test rotasına bir 5G baz istasyonu kuracak. 6,8 kilometrelik dairesel rota Honda’nın akıllı arabaları için bir zemin oluşturduğunu belirtelim. Bugüne kadar denemelerini kentsel alanlarda sınırlı tutan SoftBank, 5G sinyalini ilk kez kırsal bir ortamda test etmiş olacak.

YORUMLAR