reklamı kapat

POPÜLER

Honda’nın yeni tasarım dilinin ilk adımları: 150SS Racer [Galeri]

Honda, Civic’in dönüşümünün ardından motosiklet modelleriyle de önümüzdeki yıllarda tasarım ve donanım bazında oldukça iddialı olacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde başrolünde Scarlett Johansson‘ın rol aldığı Ghost in the Shell’e özel olarak geliştirdiği konsept motosiklet NM4 ile karşımıza çıkan Honda bu sefer gerçek dünya için geliştirdiği motosiklet konseptiyle karşımızda. Tayland’ın başkenti Bangkok‘ta düzenlenen motosiklet fuarında tanıtımı gerçekleştirilen 150SS Racer modeliyle ilgili teknik detayları vermekten kaçınan Honda, modeli yakın gelecekte satışa çıkarmanın planlarını yapıyor. Teknik detayları açıklanmamasına karşın tasarımıyla bile ilgi odağı olmayı başaran 150SS, kriterlerine sadık kalındığında satış rakamları bazında markanın yüzünü güldürebilir.


Honda’nın jantlarını tamamen karbon fiber alaşımdan ürettiği konseptin ön ve arka kısmında kameralara yer veriliyor. Yüksek çözünürlüklü dahili kamera sistemiyle birlikte kullanıcısına daha güvenli ve kontrollü bir sürüş vadeden 1500SS’in adını diğer modellerde olduğu gibi 150cc‘lik motorundan alacağı tahmin ediliyor. Motosikletin toplam ağırlık tarafında da karbon detaylarından ötürü çok daha iyi değerlere sahip olacağını da belirtmek şart. Agresif tasarımı, zengin donanımlarıyla 150SS Racer, Honda’nın yeni silahlarından birisi olmaya aday olacak gibi gözüküyor.