reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50

Honor 50 için resmi “Google Mobile Services” açıklaması yapıldı

Uzun zamandır gündemde olan Honor 50 serisinin ana modeli için resmi bir Google Mobile Services açıklaması yapıldı.

ABD ambargosu altında yer alan Huawei’den ayrılan Honor, yeni modellerini Android lisansı ile satacak demiştik. İşte bugün bu konuda resmi bir açıklama yapıldı ve Honor 50 akıllı telefon modelinin Google Mobile Services (GMS) taşıdığı duyuruldu.

Peki Çin’de uzun süre önce tanıtılan telefon için bu duyuru neden şimdi yapıldı? Çünkü Honor 50 modeli 26 Ekim tarihinde Avrupa merkezli olarak satışa sunulacak. Bu yüzden firma, herkesin Honor 50’nin sorunsuz bir Android deneyimi sunacağını öğrenmesini istiyor. Şık akıllı telefonun ileride Türkiye’de de resmen satılması bekleniyor.

Hatırlamak adına Honor 50 modeli gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor, 6,57-inç FHD+ kavisli 90 Hz OLED ekrana sahip ve 66W hızlı şarj destekli 4.300 mAh pil taşıyor. Bu modelin önünde tek bir 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor 50, Google Mobile Services ile gelecek ancak daha sonra çıkacak telefonlar için destek kesilebilir

Artık Huawei ile bir bağı kalmayan Honor, biliyorsunuz buna rağmen eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor.

Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikâyet edilmişti. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği ise halen kesin değil.

Çünkü bugün, yetkili kurumların halen Honor’u ambargo kapsamına alıp almama konusunda kararsız olduğu aktarıldı. Bu belirsizlik Honor için gerçekten çok ama çok kötü görünüyor ve eğer yasak gelirse firma için çok kötü günler kapıda bulunuyor. İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi