reklamı kapat

POPÜLER

HONOR MagicBook 16

Honor Magicbook 16 dizüstü bilgisayar Türkiye’de satışa sunuldu

Honor, bağımsız döneminin ürünlerinden Honor MagicBook 16 dizüstü bilgisayar modelini Türkiye pazarında satışa sundu.

Windows 11 işletim sistemli Honor MagicBook 16, Honor Türkiye resmi garantisi üzerinden 16.999 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Fiyatı itibarıyla hitap ettiği kitle kısıtlı olan şık tasarımlı dizüstü, Honor tarafından kullanıcıların daha üretken olması için tasarlanmış bir model olarak öne çıkarılıyor. Kalbinde AMD Ryzen 5600H işlemci yer alan dizüstü, isminin de işaret ettiği üzere 300 nit parlaklık sunan 16,1 inç IPS ekran üzerine kuruluyor. Wi-Fi 6 desteği olan dizüstü, 1,84 kg ağırlığında ve 16 GB RAM + 512 GB SSD depolama ile geliyor.

Modelin en önemli yanlarından olan pil ömrü konusunda Honor Türkiye şunları aktarıyor: “Honor MagicBook 16, günlük ofis işleri için 8 saate kadar güç sağlayan ve 8,8 saate kadar 1080P video oynatmayı destekleyen 56 Wh pile sahip. Yeni 65W taşınabilir süper şarj cihazı ile MagicBook 16, 30 dakika içinde yüzde 50’ye kadar, yaklaşık 1,5 saatte ise yüzde 100’e kadar şarj edilebiliyor.”

Parmak izi sensörünü güç tuşuna entegre eden ve arkadan aydınlatmalı klavye ile donatılan MagicBook 16, soğutma konusunda da iddialı görünüyor. Firma bu konuda ise şunları aktarıyor: “2 mm üçlü ısı boruları, 75 mm+ çift fanları ve 8 yüksek hassasiyetli sıcaklık sensörleriyle akıllı bir soğutma sistemine sahip dizüstü bilgisayar, işlemciden gelen ısıyı hızla dağıtarak önceki modele kıyasla %25’lik bir soğutma performans artışı da sağlıyor.”

İlginizi Çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın