reklamı kapat

POPÜLER

Honor Play 4 Pro

Honor Play 4 Pro ve ortaya çıkan çok şaşırtan özelliği [Video]

 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 09:51

Huawei alt markası Honor’dan yolda olan Honor Play 4 Pro için şaşırtan bir özellik daha ortaya çıktı. İşte o sürpriz detaylar;

Huawei’nin yeni diğer telefonları gibi Google servisleri olmadan yolda olan akıllı telefon modeli Honor Play 4 Pro, firmanın resmi olarak paylaştığı yukarıdaki videoya bakılırsa bir sıcaklık ölçme sensörüne sahip olacak. Bu özelliğin potansiyel kullanımı ise direkt olarak yeni koronavirüs Covid-19 ile alakalı gibi gösteriliyor. Çünkü bu sensör sayesinde Play 4 Pro ile kişilerin alnından vücut sıcaklıkları ölçülebiliyor. Bu da gerçekten çok ilginç görünüyor. Daha önce bir sıcaklık ölçme sensörüne sahip telefon akıllara gelmezken, modelin son kayıtlarda Android 10 + EMUI 10, 4.100 mAh pil ve 6,57 inç bir ekran ile göründüğü aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Play 4 Pro bir LiDAR tarayıcıya da sahip olacak denilmişti

Gücünü Kirin 820 5G işlemciden alan telefon, bazı kaynaklardan tarafından LiDAR tarayıcı taşıyor haberleri ile gündeme taşınmıştı. Telefonun LiDAR ile çok daha iyi ortam taraması yapabileceği, 3D haritalandırma gerçekleştirebileceği ve bu donanımı fotoğraftan çok artırılmış gerçeklik için kullanacağı aktarılmıştı. Ancak telefonun LiDAR sensör taşıma ihtimali gerçek değil gibi duruyor. Modelin arkasındaki “LiDAR zannedilen” kısım direkt olarak sıcaklık sensörü olabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Tüm detaylarıyla çok dikkat çeken yenilikçi arayüz Xiaomi MIUI 12

İLGİLİ HABERLER