reklamı kapat

POPÜLER

Honor Play 4 Pro

Sıcaklık ölçebilen Honor Play 4 Pro için netleşen işlemci detayı

Huawei alt markası Honor’dan yolda olan Honor Play 4 Pro için işlemci netleşmiş durumda. Model bu konuda büyük bir sürpriz taşımıyor.

Honor Play 4 Pro, hatırlarsınız en son firmanın resmi olarak paylaştığı aşağıdaki video ile gösterdiği sıcaklık ölçme sensörü ile gündeme gelmişti. Bu kısa süre önce gündeme gelen özelliğin potansiyel kullanımı ise direkt olarak yeni koronavirüs Covid-19 ile alakalı deniyor. Çünkü bu sensör sayesinde Play 4 Pro ile kişilerin vücut sıcaklıkları ölçülebiliyor. Bu da gerçekten çok ilginç görünüyor. Bu konuda bir ilke imza atacak denilen akıllı telefon, Geekbench üzerinde ortaya çıktığı kadarıyla gücünü Kirin 990 işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan oldukça güçlü olacak akıllı telefon, resmi kayıtlara göre Android 10 + EMUI 10 üstüne kuruluyor, 40W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pil ve 6,57 inç bir ekran ile yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor Play 4 Pro dikkat çekecek gibi görünüyor

Son bilgilere göre telefonun önünde 32 megapiksel + 8 megapiksel olmak üzere çiftli kamera kurulumu yer alıyor. Modelin arkasında ise şaşırtıcı şekilde sadece 40 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Çok yakında karşımıza çıkacak akıllı telefon yanında normal Play 4 modeli de geliyor. Telefonların Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Modellerin Google servislerine sahip olmadığını belirtelim.

İlgili Video