reklamı kapat

POPÜLER

HP Pavilion 15-e071st

HP Pavilion 15-e071st incelemesi

Ortalama bir fiyat seviyesinde ortalamanın üzerinde perofrmans ve pil ömrü sunan Pavilion 15, alternatif öneriler arayanları bekliyor

HP, AMD ile sıkı ilişkileri olan bir üretici. Pavilion 15 modelinde de AMD A8 işlemci kullanmayı tercih etmiş. 2.300 TL’ye akıllı telefon satıldığını düşünürsek, 1.485 TL gibi bir fiyatla satılan, 15,6 inç ekranlı ve dört çekirdekli AMD A8 işlemcili dizüstü bilgisayar, oldukça makul bir fiyata sahipmiş gibi görünüyor. 750 GB’lık depolama alanı ve 8 GB’lık sistem belleği sunan Pavilion 15, gerçekten de fiyatıyla cep yakmayan, performans odaklı bir bilgisayar.

Bu derece uygun fiyatlı olmasının nedeni malzeme kalitesinin düşük seviyelerde seyretmesi. Kapağı, gövdesi ya da genel olarak dış görünümünden bunu çok iyi anlayamıyorsunuz aslında. O yüzden de kullanıcı tarafından kabul edilebilir bir seviyede. Ancak gözlerinizi Pavilion 15 üzerinde gezdirirken bakışlarınızı klavye bölgesine çevirdiğinizde durumun pek iyi görünmediğini hemen fark edeceksiniz. HP Pavilion 15 dizüstü bilgisayar, klavyesinde yazı yazması zor bir ürün çünkü klavye tuşları fazla yumuşak ve de çok sığ. Tuşların boyutları da küçük. Ancak bu sayede 15,6 inç ekranlı bir dizüstü bilgisayar olmasına rağmen klavye bölgesine numerik tuş takımı sığdırabilmiş. Yine de; yapımında kullanılan malzemenin kaliteli bir his uyandırmaktan uzak olması, bu hafifliği daha da vurguluyor.

Yazı yazmak işinizin büyük kısmını oluşturacaksa ya da klavyenin kullanışlı olması sizin için çok önemliyse Pavilion 15 sizin bakmanız gereken bir model kesinlikle değil. Klavye ve tuşlardaki sorun kullanılan malzemenin yetersizliğinden kaynaklanıyor aslında. Çünkü Pavilion 15, oldukça uygun fiyatlı bir performans bilgisayarı. Üzerinde AMD A8 işlemci ve çift GPU bulunduğu halde 1.500 TL barajının altında yer alan fiyatlandırma politikası takdire şayan. Bu dizüstünü tercih edecek kullanıcılar da uygun fiyatlı ama tasarımsal anlamda göz doldurmayan bir bilgisayarı kabullenen kullanıcılar olacak.