reklamı kapat

POPÜLER

HP yeni üst seviye oyun bilgisayarlarını duyurdu

HP uzun bir aranın ardından yeni nesil oyun bilgisayarlarını ve aksesuarlarını tanıttı. Omen serisi altında konumlandırılan bu yeni bilgisayarlar tasarım ve performanslarıyla oyuncuların gözdelerinden biri haline geleceğe benziyor. 

Yapılan duyuruyla iki adet dizüstü bilgisayar, bir masaüstü bilgisayar ve bir de monitörün detayları gün yüzüne çıktı. Üst seviyede konumlandırılan cihazlardan dizüstü bilgisayarlarda siyah renk hakimken klavyede kırmızı renkte ışıklandırma kullanılıyor. Bilgisayarın arka kısmında ise eski PC oyuncularınının rahatlıkla hatırlayacağı üzerei VoodooPC’nin logosu bulunuyor. HP, 2006 yılında VoodooPC‘yi bünyesine katmıştı. Yeni bilgisayarda bu ekibin direkt bir katkısı yok belki ancak en azından logo ile birlikte marka yaşamaya devam ediyor.

Omen serisi dizüstü bilgisayarların küçük olan modelinde 15.6 inçlik ekran bulunuyor ve Intel Core i3‘ten başlayan işlemci seçenekleri sunuluyor. 17.3 inçlik modelin işlemcisi ise i5’ten başlıyor. Her iki bilgisayarın da 16 GB RAM, Intel Core i7 işlemci, GTX 965M GPU ve 4K çözünürlüklü ekrana sahip modeli satın alınabiliyor. 15.6 inçlik model 899 dolar ve 17.3 inçlik model 979 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Bu bilgisayarların 10 Temmuz tarihinde satışa çıkacağı belirtiliyor.

HP’nin masaüstü bilgisayarıyla ilgili ise çok fazla özellik açıklanmış değil Ağustos’ta satışa sunulacak olan bilgisayarın oldukça yüksek bir fiyata sahip olması bekleniyor. VR oyunları için ideal olduğu ifade edilen bilgisayarın baz modelinin bile yeterince yüksek performans sunacağı dile getiriliyor.

Son olarak Omen serisi bir de monitör duyurulmuş durumda. HP 32 Display adına sahip monitör 32 inç ekran boyutunda 4K çözünürlük vadediyor. 5 milisaniye tepki sürenin bulunduğu monitörün çıkış tarihi ve fiyatı bilinmiyor. HP’nin bundan böyle oyun bilgisayar ve aksesuarlarını tamamen Omen serisi altında konumlandıracağı da duyurulan önemli bilgiler arasında yer alıyor.