reklamı kapat

POPÜLER

HTC
HTC
HTC

HTC’den hayat kurtaran akıllı ampul teknolojisi

26 Aralık 2017

HTC’den hayatınızı kurtaracak yeni bir akıllı ampul çözümü geliyor. Şirket, Vive VR kulaklık seti için kullandığı teknolojiyi kullanarak, ampul tarafından aydınlatılan odada bir insanın ne zaman düştüğünü algılayabilen bir ampul geliştirdi. Akıllı ampulün çalışma prensibi ise HTC’nin Vive gözlüğünden ve sanal gerçeklik hareket takip cihazından ilham alıyor.

Akıllı ampulün bulunduğu odada bir insanın düşmesi durumunda hareket yeteneğine sahip bir anten kullanıma hazır hale geliyor. İnsanların hayatta olup olmadığını algılayabilen bu antenin gerçeğe dönüşmesi durumunda çoğu insanın hayatını kurtacağını söyleyelim. Bir odada oturan kişilerin çok uzun bir süre sağlıksız olup olmadığını haber vereceği belirtilen ampulün büyük bir ihtimalle bu bilgileri bildirim aracılığıyla diğer kullanıcılara aktaracağı ifade ediliyor. HTC’nin akıllı ampulü bununla birlikte birinin düştüğünü algıladığında kalkamayacakları zaman otomatik olarak ambulans çağırabilmesine de imkan tanıyor. Şirketin ev cihazları geliştiren departmanının imzasını taşıyan bu projenin ne zaman kullanıma sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

HTC, akıllı ampulü için patent onayı almıştı

Bu yılın başında konuyla alakalı patent başvurusunda bulunan HTC, kısa bir süre önce patent onayını almıştı. Çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda HTC’nin akıllı ampülünü piyasada görebiliriz.