reklamı kapat

POPÜLER

Yaşam alışkanlıklarını öğrenerek kendini ayarlayan akıllı ampül [Video]

Piyasaya geçtiğimiz yıl içinde çeşit çeşit akıllı ampül çıkmış olsa da, hepsinin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Stack markalı Alba ampül de, üzerindeki çeşit çeşit sensörüyle kendini “farkındalık sahibi” bir ampül olarak tanıtıyor.

Sabahın ilk saatlerinde soğuk ve doğala yakın beyaz tonlarında ışık veren Alba, gün içinde giderek daha sıcak tonlara geçiş yapıyor. Ortam ışığı yükseldiğinde veya evde sessizlik hakim olduğunda kendiliğinden kısılan/kapanan ampül, ortamdaki gürültü ve hareketlilik arttığında tekrar ışık vermeye başlıyor. Ampülün ayarlarını kullanıcı kendisi yapmak isterse mobil uygulamadan faydalanabiliyor, ancak Alba’nın esas amacı ev sakinlerinin yaşam alışkanlıklarını öğrenerek değişen duruma kendiliğinden tepki vermek ve kullanıcıyı ayarlarla uğraştırmamak.

2015 yılında piyasaya sürülecek olan Alba ön siparişe açılmış dudurmda. İki ampül ve bir bağlantı parçasından oluşan başlangıç seti 150 dolar, ekstra ampüller ise 60 dolar etikete sahip. Akıllı ampül sahibi olup da ayarlarıyla uğraşmaktan bunalanlar kesinlikle Alba’ya göz atmalı.

VİDEO