reklamı kapat

POPÜLER

iphone, kamera

Şimdiye kadar üretilen tüm iPhone’larla aynı kareyi çektiler

Apple’ın yeni gözdeleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus piyasayı adeta esir aldı. Her gün yeni bir inceleme, her gün yeni bir test. Ürün “büyük” olunca, yankıları da o denli geniş oluyor haliyle. Şimdi de Apple’ın şimdiye kadar ürettiği tüm iPhone modelleriyle aynı fotoğrafı çektiler. iPhone’ların bugün geldiği nokta görülmeye değer.

Aslında bakmayın “6” dediğimize. 2007’den bu yana tam olarak sekizinci nesil iPhone’la karşı karşıyayız. Cihazın her zaman rakiplerinden ayrılan en önemli özelliği olan kamerası bu yıl da fark yaratmayı başarmış durumda. Özellikle geçmişe dönüp küçük kardeşlerinin yaptıklarına bakarsak, ortada büyük bir değişim söz konusu. İşte iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G ve ilk iPhone’la çekilen fotoğraflar.

iphone, kamera
iphone, kamera

Fotoğrafların daha detaylı hallerine buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Şimdiye kadar üretilen tüm iPhone’larla aynı kareyi çektiler” için 8 cevap

 1. akincansenol dedi ki:

  Boşversenize, atı alan markalar kameralarıyla iPhone’u geçeli çok oldu. 3 sene önce diğer markalar neye sahipse bugün iPhone ancak ona sahip. Yeni şeyler değil akıllı telefon pazarında. Sadece Apple ve kullanıcıları için yeni

 2. Mesut A dedi ki:

  megapixeli güç sana birisi daha.. cahil olmak çok farklı birşey. Bir fotoğrafçı olarak söylüyorumki tek bir satır okumayan araştırmayan mallar olduğu sürece. bu ülke ilri gitmez.

 3. akincansenol dedi ki:

  Arkadaş,
  1 – Megapixelden bahsetmiş miyim?
  2 – Senin gibi, önüne gelene kendi gibi sanıp “mal” diyenler, daha dilimizi doğru düzgün kullanıp yazı yazmaktan aciz birileri olduğu sürece dediğin doğrudur ama Türkiye ileri gider, sen ve senin gibiler yerinde de saymaz, geri gider.
  3 – Kendini birşey sananlar da lazım tabi kendi cahil yaklaşımlarıyla, hitaplarıyla, sürekli “bu ülke ileri gitmez” narasını her seferinde atarak gerçekte birşey olabilmiş insanlara geldikleri noktayı, senin gibi sıradan cahillerden farkını anlamasında yardımcı oluyor. Sadece 5 saniye de hemde

  Not: Fotoğrafçılığı şimdi bir kenara bırak önce insan ol 😉

 4. Sertac dedi ki:

  iPhone’u iPhone yapan şey donanımdan çok yazılımdır ve yazılım da o donanımlara uygun olarak ayarlandığı için iOS mükemmel bir şekilde çalışır.

  Ayrıca 8 MP kamera olması önemli değil önemli olan lenstir, mesela Nokia Lumia’nın 40 MP kamerası var ve Amerika!da $400, Nikon marka fotoğraf makinesi 16 MP ve fiyatı $4000, yani önemli olan lenstir.

  İşlemci ve Ram ise boyutları değil hızları önemli, A8 işlemci oldukça iyi ve yardımcı hareket işlemcisi M8 de bulunmakta ayrıca 64 bit mimaride çalışıyorlar. 2 GB ram oldukça yeterli.

  Diğer markalardan iyi olduğu kesin, yanlış bilmek önemli değil çünkü her gün Apple’a karşı saçma bir reklam yapılıyor fakat şuna da değineyim iPhone retina ekran olduğu için bu konuda diğerlerini sollayıp geçer.

  Apple kullanıcıları niye APPLE diyor onu da açıklayabilirim ama sormamışsın 😉

 5. mustafa dedi ki:

  Türkiyedeki 35 milyon fotoğrafçıdan biri olman bir şeyi değiştirmez.Marka bağımlısı olmuşsunuz haberiniz yok.Dünyada iphone dan başka telefonlarda var.Bir de “fotoğrafçı” olarak yeni nesil android telefonların kameralarına bak bakalım.

 6. gazeteyorum dedi ki:

  hacı yemişsin lafı sus işte 🙂 adam doğruları söylüyor iyi giydirmiş sana 😀

 7. gökhan dedi ki:

  her önüne mal demeyle ülke ileri gidecekse an ağır mal sensin fotocu. İlk önce terbiye. o insan yorum yapmış sadece

 8. wad dedi ki:

  telefonları bilgisayarla karıştırmak fotograf makinalarıyla karıştırmak en büyük hataları üreticilerin apple sadece farklı bakış açısıyla bu noktaya geldi. G3 le fotoğraf çekip keyif alamadım arkadaşlar 5s kullanıyorum apple ‘ı benden çok eleştiren yoktur ama kullanışlılık önemli.