reklamı kapat

POPÜLER

HTC Desire 820 incelemesi

HTC’nin yakın zamanda çıkardığı ikinci Desire modeli olan Desire 820, bir önceki modelin performansını artırmaya hazırlanıyor. Orta segmentte rekabeti ateşleyecek olan cihaz, 64-bit sekiz çekirdekli işlemcisiyle yarışta iddiali

HTC, Desire ailesini hızla büyütüyor. Orta segment telefonlara olan ilginin artmasıyla HTC de bu konunun üstüne daha çok eğilerek çok kısa süreyle iki farklı Desire’ı kullanıcılarla buluşturdu. Geçtiğimiz ay incelediğimiz ve neredeyse bir amiral gemisi kadar güçlü olan Desire EYE’dan sonra, Desire 816’nın bir üst modeli olarak karşımıza çıkan Desire 820’yi de mercek altına aldık. Desire 820’yi önemli yapan ise selefine nazaran beraberinde getirdiği 64-bitlik sekiz çekirdekli işlemcisi. Ancak bundan önce biraz telefonun tasarımından bahsedelim. Biz beş farklı renk seçeneğiyle geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Desire 820’nin beyaz kasa üzerinde mavi çerçeve detayının olduğu modelini inceledik.

Desire 816’da olduğu gibi yine parlak plastik kasanın tercih edildiği cihaz, büyük boyutlarının da etkisiyle elde tutması zor bir hale gelebiliyor. Telefonun sağ kenarında ses ve açma kapama tuşları yer alırken sol kenarında da bir kapakçık altına gizlenmiş iki adet SIM kart ve bir adet microSD kart girişi yer alıyor. İkinci SIM kart girişi ne yazık ki Türkiye’de kullanılamıyor. Tıpkı Desire 816’da olduğu gibi 5,5 inçlik ekranla gelen Desire 820’nin ekranında herhangi bir gelişme yok. HD çözünürlük sunan ekranın piksel yoğunluk değeri de Desire 816’da olduğu gibi 267 ppi.

İki cihazın ekranları arasındaki fark panel yapılarında karşımıza çıkıyor. Desire 816’da tercih edilen Super LCD2 paneli, Desire 820’de yerini LCD panele bırakmış, bu da bir parça performans düşüklüğüne sebep oluyor. Ancak Desire 820 selefinin aksine Corning Gorilla Glass 3 kaplı, bu da telefonun ekranının dayanıklılığını ciddi anlamda artıran bir detay olmuş. Telefonun ekranı her ne kadar kabul edilebilir düzeyde olsa da genel olarak biraz daha parlaklığa ihtiyaç duyuyorsunuz. Telefonun ekranının üst ve alt kısmında HTC’nin BoomSound hoparlörleri yer alıyor, bu da telefonun müzik performansını oldukça artıran bir etken. Telefonun arka kasasında ise, 13 megapiksel çözünürlük sunan bir kamera, hemen altında da bir LED flaş yer alıyor. Kameranın ve flaşın etrafında da mavi bir çerçeve bulunuyor. Bu mavi çerçeve her ne kadar tasarımı tamamlıyor gibi görünse de pek şık durmuyor.