reklamı kapat

POPÜLER

HTC çok yakında yeni Desire modeliyle karşımıza çıkabilir

Desire serisine son zamanlarda büyük önem veren ve geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Desire 820 ile adından bir kez daha söz ettiren HTC, yakın zamanda yeni bir model ile karşımıza çıkabilir.

Twitter üzerinden ve kendi internet sitesinden sızdırdığı akıllı telefonlarla tanınan upleaks, HTC’nin çıkması muhtemel yeni akıllı telefonuyla ilgili bilgiler paylaştı. Bilgilere göre A55 ismiyle anılan modelin piyasaya sürüldüğünde hangi isme sahip olacağı henüz bilinmiyor. Ancak Desire serisinin altında isimlendirildiğinden ötürü bu telefonun orta segmentte bir cihaz olacağını şimdiden söylemek mümkün.

5,5 inç ekranla geleceği söylenen cihazda 2 GHz hızında MediaTek 6795 64 bit işlemci yer alacağı iddia ediliyor. 20 megapiksel arka ve 13 megapiklse veya 4 UltraPixel çözünürlüğünde ön kamera yer alacağı dile getiriliyor. 3GB RAM‘e sahip olacağı söylenen cihazın 32 GB depolama alanıyla geleceği ve içerisinde Android 5.0 Lollipop’un yer alacağı da iddia edilen diğer özellikler arasında.

İddiaların en ilginç kısmı ise cihazın önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olması. HTC’nin 1 Mart tarihinde düzenleyeceği söylenen etkinliğinde yalnızca üst segmentteki telefonların yer alması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzdeki ay bu duyurunun tam olarak hangi gün gerçekleşeceği belirsizliğini koruyor.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.

İLGİLİ HABERLER