reklamı kapat

POPÜLER

HTC’nin yeni orta seviye cihazı Desire 516, ağustos ayında Avrupa’da

HTC‘nin üst seviyeye hitap eden One serisinin aksine orta seviyeye yönelik olarak çıkardığı Desire serisine çok yakında 516 ekleniyor. Birkaç ay önce sadece Çin’de çıkacak bir ürün olarak lanse edilen HTC Desire 516‘nın ağustos ayı itibarıyla Avusturya ve İsviçre’den başlayarak Avrupa’ya da geleceği açıklandı.

Tam olarak hangi ülkelerde piyasaya sürüleceği net bir şekilde belirtilmeyen Desire 516, yaklaşık 270 dolarlık bir etiketle piyasaya çıkacak. 5 inçlik qHD ekrana sahip olan Desire 516, 1,2 GHz’lik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 200 işlemciden güç alıyor. 1 GB RAM ve 4 GB dahili hafızayla gelen akıllı telefonun ana kamerası 5 megapiksel, ön kamerası da 2 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ancak 516 maalesef KitKat yerine Jelly Bean sürümüyle geliyor.

Son zamanlarda orta seviye pek çok model çıkaran HTC’nin 516 ile ne gibi bir farklılık yaratmaya çalıştığı pek anlaşılmıyor. HTC tasarım kalitesini ön plana çıkardığı One serisiyle yakaladığı çıkışı sürdürmek için birbirine benzer modelleri ardı ardına piyasaya sürmek yerine “az ama öz” şeklinde tanımlayabileceğimiz bir strateji benimsese daha iyi olmaz mıydı?

İLGİLİ HABERLER