reklamı kapat

POPÜLER

HTC One (M9)’un teknik özellikleri sızdı!

Birçok kesim tarafından piyasadaki en iyi akıllı telefon olarak lanse edilen HTC One (M8) henüz değerini kaybetmeden HTC One (M9)’a ait teknik detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı bile. Tayvanlı şirketin gelecek nesil amiral gemisi çok güçlü özelliklerle geliyor.

Artık dedikodu olmaktan çıkıp farklı kaynaklar tarafından iyice netlik kazanan HTC One (M9)’un teknik özellikleri oldukça ihtişamlı görünüyor. Telefon, 5,2 inçlik 2560 x 1440 çözünürlüklü ekranıyla, 2K ekranlı telefon modasını yakından takip etmeye hazırlanıyor. HTC One (M9)’un piksel yoğunluk değeri (564 ppi) de oldukça doyurucu. Beklendiği gibi Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle geleceği belirtilen telefon, bünyesinde 4 çekirdekli Snapdragon 805 işlemci ve 3 GB RAM barındıracak.

64 GB ve 128 GB hafıza seçenekleriyle gelmesi beklenen HTC One (M9), belki de en büyük yenilik olarak su geçirmez bir gövdeye sahip olacak. Telefonun kamera özellikleri ve pil ömrüne dair henüz kesin bilgiler yok ancak bu özelliklerin de şüphesiz daha yüksek seviyelere çıkacağı kesin.

HTC One (M9)’un iştah kabartan özelliklerinin resmen onaylanması için şimdilik gelecek sene mart ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongre’sini beklemek zorundayız.

Haberde kullanılan görsel HTC One (M8)’e aittir