reklamı kapat

POPÜLER

HTC One mini 2

HTC One mini 2’nin basın görseli internete sızdı

Geçtiğimiz ay ülkemizde de satışa sunulan HTC One (M8)‘ın küçük versiyonu da yolda. Bir süredir hakim olan trende uygun bir şekilde, HTC yeni amiral gemisi akıllı telefonunun kırpılmış özelliklere sahip daha küçük bir versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklardan evleaks‘in sızdırdığı resmi basın görsellerine bakılırsa adının HTC One mini 2 olması beklenen telefon, tasarım olarak büyük ağabeyiyle neredeyse aynı.

Ancak iki model arasında dikkat çeken büyük bir fark var o da One mini 2’nin arka yüzünde yer alan kameranın Duo Lens teknolojili olmaması. Yani One (M8) ile yapılabilen odak oyunlarını One mini 2 ile yapmak mümkün değil. Ayrıca yeni telefonda iki ayrı renkte ışık veren ikili flaş da yok. Bu eksikliklerin telefonun fiyatına yansıyacağı ise aşikar.

Bir önceki mini modeline kıyasla biraz daha büyük, 4,5 inçlik 720p HD bir ekrana sahip olan telefonun Qualcomm 400 işlemci, 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza donanımıyla gelmesi bekleniyor. Söylentilere göre Android 4.4.2 KitKat ile çalışacağı söylenen telefonun ön kamerası 5, arka kamerası ise 13 megapiksel çözünürülüğünde. Yaz aylarında satışa sunulacak telefonun fiyatına ilişkin bir bilgi yok.