reklamı kapat

POPÜLER

HTC ve Huawei’den Apple’a çift kamera göndermesi

iPhone 7 Plus ile çift kameraya geçiş yapan Apple, daha başarılı fotoğraflar ve 2 kat optik yakınlaştırma vadediyor. Uzun süre önce çift kameralı telefonunu çıkaran ancak istediği ilgiyi göremeyen HTC, iPhone’un henüz yeni bu teknolojiyi kullanmasıyla alay etti. Aynı şekilde bu yıl çift kameralı P9 modelini piyasaya süren Huawei de Apple’a gönderme yapmaktan geri durmadı.


Twitter’da HTC One M8‘i paylaşan Tayvanlı şirket, tam 2 yıl önce çift kameralı telefon ürettiklerini belirtirken bunun bir ilk olduğunu dile getiriyor. HTC’nin One M8’de kullandığı kamera, fotoğraf çekildikten sonra yakınlaştırma yapmayı mümkün hale getiriyordu. iPhone 7 Plus’taki çift kamera ise geniş açıda fotoğraf çekmeyi ve yakınlaştırma yapmayı mümkün hale getiriyor. Dolayısıyla aslında ikisi de birbirinden farklı işlevlere sahip. Ancak bu durum HTC’nin Apple’a taş atmasına engel olmuyor. 


Huawei de paylaştığı görselde Apple’ın çift kamerayı yeni kullanmasına gönderme yapıyor. Diğer şirketlerden Apple’a ne gibi bir göndermeler yapılacak, merakla bekliyoruz.

YORUMLAR