reklamı kapat

POPÜLER

HTC yeni Desire modeliyle tasarım anlayışını nihayet değiştiriyor

Akıllı telefon satışları nispeten kötü giden HTC’nin yoğurdu üfleyerek yiyeceğini düşünürken Tayvanlı şirket yeni bir model daha çıkarmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre sonra resmi olarak duyurulması beklenen Desire 728 modeli, HTC’nin tasarım anlayışının yavaş yavaş değiştiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz ay TENAA’da ortaya çıkan teknik özelliklerinden sonra telefonun fotoğrafları da sızmış durumda. Buna göre Desire 728 çok farklı bir tasarım anlayışına sahip değil ancak en azından son zamanlarda gördüğümüz HTC’lerden nispeten farklı. Son zamanlardaki Desire modellerinden daha dar bir ekran çerçevesine sahip olan telefon daha geniş bir ekran deneyimi sunuyor. Ancak Desire 728’in 5,5 inlik ekranı yalnızca 720p çözünürlüğe sahip.

1,3 GHz hızında 8 çekirdekli MediaTek MT6753 işlemciyle gelen Desire 728’de 2 GB RAM, 16 GB artırılabilir hafıza, 13 MP arka kamera, 5 MP ön kamera ve 2800 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Telefon HTC Sense 7 arayüzü üstüne kurulan Android 5.1 sürümüyle geliyor. İlk etapta Çin’de satışa çıkması beklenen Desire 728’in diğer pazarlara gelip gelmeyeceği henüz belli değil.