reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

HTC’nin ilk akıllı saatinin en detaylı görselleri sızdı

HTC‘nin akıllı saat piyasasına girişi yapmak için çalıştığı uzun süredir bilinen bir gerçek. Ancak bir diğer gerçek var ki o da HTC’nin bu konuda oldukça ağır kanlı olduğu. Yıllardır akıllı saatinin nasıl olacağı merakla beklenen Tayvanlı şirketin cihazı nihayet en detaylı şekilde kameraya yansıdı.

Advertisement

2014 yılından beri hakkında iddialar ortaya atılan cihazın 2016 yılının  Nisan ayında piyasaya sürülmesi ancak sonradan bir erteleme yaşandığı ve cihazın daha ileri bir tarihte satışa sunulacağı ileri sürüldü. Bu gelişmelerin ardından cihazla ilgili 2-3 görsel açığa çıktıysa da saatin tasarımını göstermekte yetersiz kalıyordu. Under Armour ve HTC ortaklığıyla geliştirilen cihazın yeni görselleri, şık görünümlü bir akıllı saatle karşılaşacağımızı gösteriyor.

Daha önceki iddialarda da söylendiği üzere yuvarlak tasarıma sahip olan saatin ekranı tam yuvarlak halde ve Moto 360’ın aksine ekranda sensörlerin yer aldığı siyah bir alan bulunmuyor. Yan tarafta iki menü tuşunun bulunduğu cihazın bu tuşlarının hızlıca menüye dönmeye ve menülerde bir adım geri gitmeye yarayacağı düşünülüyor. Arka tarafta Under Armour logosunun yer aldığı akıllı saatte tabii ki kalp ritmi sensörü de kendisine yer buluyor. HTC CEO’sunun daha önce ifade ettiğine göre sıradan bir saat olmayacak ve dengeleri değiştirecek olan cihaz fotoğraflarda kullanıma hazır gibi görünüyor. Bu da cihazın MWC 2017′de tanıtılabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. İsmi netleşmeyen cihazın yılın ilerleyen aylarında satışa sunulması bekleniyor.