reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın 18,4 inçlik dev tableti detaylandı

Nokia 6 ile birlikte güzel bir çıkış yakalayan Nokia, mobil cihazlar alanında ilerlemeye kararlı görünüyor. Yeni çıkan iddialar, Nokia’nın oldukça büyük ekrana sahip bir tabletle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Tabletler Nokia için alışılmadık bir alan değil. 2014 yılında 7,9 inçlik Nokia N1 tabletini piyasaya süren Nokia, kendine has arayüzüyle fark yaratmayı başarmıştı. Uzun bir süredir tablet üretmeyen Nokia, dev bir modelle geri dönüş yapıyor. 18,4 inçlik olacağı söylenen tablet, bu boyutuyla tabletten ziyade televizyona daha yakın diyebiliriz. Ayrıca aynı boyuttaki Samsung Galaxy View’a rakip olacak gibi görünüyor. Teknik özellikleri GeekBench’te görünen cihaz, teknik anlamda Galaxy View’dan çok daha üstün olacağa benziyor.

Dev ekranlı tabletin ekranının 2560×1440 piksel çözünürlüğünde olacağı görülüyor. Snapdragon 835 işlemcisiyle geleceği söylenen cihaz böylece amiral gemisi akıllı telefonlara ve üst seviyedeki tüm tabletlere meydan okumaya hazırlanıyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanının kullanıldığı tablette kullanıcıya ayrılan alanın ise 52 GB olduğu görülebiliyor. Ön ve arkasında 12 megapiksel çözünürlüğünde kameranın kullanıldığı tablet her iki kamerada da 4K çözünürlüğünde video kaydedebiliyor. Ayrıca arka kamerada LED flaş da yer alıyor. MWC 2017’de tanıtılma ihtimali bulunan tabletin tıpkı Nokia 6 gibi Çin’e özel mi kalacağı yoksa tüm dünyaya mı açılacağı bilinmiyor.