reklamı kapat

POPÜLER

HTC One X10

HTC’nin yeni üyesi X10’dan yeni bir görsel gün yüzüne çıktı

HTC cephesinden son zamanlarda birçok yeni haber geliyor. Geçen günlerde artık eskisine göre daha az telefon üreteceği, giriş seviyesi telefonlar üretmeyi bırakacağı ve hatta kendi telefonlarını üretmeyi tamamen bırakacağı yönünde iddialar ortaya atılan Tayvanlı şirket, yeni telefonlarını geliştirmeyi tüm hızıyla sürdürüyor. Son olarak HTC U ile karşımıza çıkan HTC, şimdi de yeni orta segment cihazını duyurmaya hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz ocak ayının hemen başlarında kendisini gösteren HTC One X10’la ilgili olarak yaklaşık bir aydan uzun süredir herhangi bir bilgi ortaya çıkmıyordu. Şimdiyse cihazın sızan yeni görseli sayesinde telefonun tasarımıyla ilgili yeni detaylar öğrenebiliyoruz. Ayrıca cihazın bazı teknik detayları da gün yüzüne çıkmış durumda.

Sızan görsele bakarak pek bir şey söylemek mümkün değil. Ekran üzerinde koruyucunun yer aldığı cihazda ekran net olarak görülemiyor. Ancak alt kısımda kapasitif menü tuşlarının yer aldığı anlaşılıyor. Ekranın kenarlarına baktığımızda HTC X10’un çerçevesiz ekranla gelme gibi bir çabası olmadığı görülüyor. Tuşların konumlandırılmasıyla ilgili olarak tek görebildiğimiz ise güç tuşunun sağ tarafta yer aldığı oluyor.

Full HD çözünürlüğünde 5,5 inç ekranla gelen cihazın 8 çekirdekli MediaTek MT6755 işlemciden güç alacağı öne sürülüyor. Mali-T860 grafik işlemcinin yer alacağı cihazda 16 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera ve 8 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor. Fiyatının 288 dolar seviyesinde olması beklenen telefonla ilgili tüm detaylar MWC 2017’de karşımıza çıkacak.