reklamı kapat

POPÜLER

NBA oyuncusu smaç yarışmasında Intel’in drone’undan destek aldı [Video]

Hayatın her aşamasına sızmaya hazırlanan drone’lar şimdi de NBA’da karşımıza çıktı. NBA All-Star Haftasonu Smaç Yarışması‘nda Orlando Magic’ten Aaron Gordon hem basketbolu hem de teknolojiyi farklı bir seviyeye taşıdı.

Drone’lar yüksek fiyatlarıyla alıcıların bütçelerini zorlamaya devam ediyor ancak bir yandan da ara vermeden gelişim sürecini sürdürüyor. Öyle ki drone’ların gelecekte günlük hayatımızın sıradan bir parçası haline geleceği düşünülüyor. Dubai’de yolcu taşımaya başlayacak olan drone’dan tutun, dünyanın en küçük drone’una kadar birçok farklı alternatif bulunuyor. Şimdi tüm bunlar yetmezmiş gibi drone’ları NBA‘de de görüyoruz.

Aslına bakarsanız drone ve NBA başlangıçta birlikte anılması muhtemel bir ikili gibi durmuyor. Orlando Magic oyuncusu Aaron Gordon fark yaratmanın drone’lar ile mümkün olabilceğini fark etmiş. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen NBA All-Star Haftasonu Smaç Yarışması‘nda Intel tarafından üretilmiş bir drone ile sahaya çıktı. Bu farklı tercihle herkesi şaşırtmayı başardı. Birkaç başarısız denemenin ardından sonunda istediği noktaya ulaşmayı başardı. Drone’dan aldığı pasın ardından smaç basmayı başardı. Bu şov her ne kadar büyük ilgi görse de, Aaron Gordon‘ın zafere ulaşmasına yardımcı olamadı. Gordon, 72 puanla sonuncu oldu.

Daha sonradan yapılan açıklamayla öğrendik ki 21 yaşındaki Gordon’ın annesi Intel‘de çalışıyormuş. Oyuncu ile firma arasındaki ortaklık da annesinin fikriymiş. Her ne kadar ilk deneme pek başarılı olmasa da, bu şov drone’larla nelerin mümkün olabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi. Aaron Gordon’un drone’lu denemesini hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.