reklamı kapat

POPÜLER

NBA

NBA, LED basketbol sahası ile görsel bir şov sunacak

 - Güncelleme: 07 Şubat 2024 11:16

ABD merkezli profesyonel basketbol ligi organizasyonu NBA, LED basketbol sahası ile 2024 “All-Star Hafta Sonu” görsel bir şov sunacak.

NBA, hemen aşağıdaki videoda göreceğiniz LED panellere sahip basketbol sahası ile hem televizyon hem de stadyuma gelen izleyicilere keyifli zamanlar geçirtecek. Bu özel LED temelli altyapıyı daha önce de kullanan organizasyon, süreçte direkt olarak ASB LumiFlex firmasından yardım alıyor. LED sahanın ünlüler maçı, smaç yarışması ve üç sayılık atış gibi etkinliklerde kullanılacağı, pazar günkü ana All-Star maçında ise kullanılmayacağı aktarılıyor. ABD’de son dönemde iddialı LED temelli gösterimlerin sayısı artıyor, son dönemde özellikle iki kalemde dünyanın en büyüğü olan The Sphere ses getiriyor. Üzerinden geçmek adına dünyanın en büyük küre formundaki yapısı olan Sphere’in dışında, dünyanın en büyük LED ekranı yer alıyor ve bu ekranda çok ilginç tasarımlar / videolar gösterilebiliyor. 1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11 metre yüksekliğe ve 157 metre genişliğe sahip olan yapı, aktarıldığı kadarıyla tam 2,3 milyar dolarlık bir yatırımın sonucunda hayat bulmuş. Dışında spesifik olarak 1,2 milyon LED disk (Her disk sırayla 48 farklı LED diyotu içeriyor) yer alan Sphere, dışındaki bu LED’lerden oluşan renkli ekranda istenilen her şeyi gösterebiliyor, bir reklam tabelası olabiliyor.

İçerisinde 18 bin koltuk ile daha fazla LED ekranlı bir sahne yer alan yapı, burada çok sayıda konser ve spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya başladı. Bu yapıyı en son gündeme getiren ise direkt olarak Microsoft tarafından başlatılan Xbox reklam kampanyası olmuştu. Bu reklam kampanyası kapsamında Sphere’in dışında etkileyici bir Xbox tanıtım reklamı gösterildi. Sphere’e “PlayStation 5” merkezli bir Spider-Man 2 reklamı da verilmişti.

NBA adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER