reklamı kapat

POPÜLER

Wilson, üç boyutlu yazıcı ile havasız basketbol topu üretti

Üç boyutlu yazıcı ile basılan havasız basketbol topu satışa çıkıyor

Wilson tarafından üç boyutlu yazıcı ile basılan havasız basketbol topu, oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Nasıl üretildiğini hemen yukarıdaki detaylı videoda görebileceğiniz Wilson imzalı üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan havasız basketbol topu, 11 ay kadar önce tanıtıldığı çok dikkat çekmeyi başarmıştı. Yapısı gereği patlama gibi bir ihtimali olmayan Wilson Airless Gen1 isimli top, etkileyici görünüyor ve bugün itibarıyla tam 2.500 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Toplam üç farklı renkte (Siyah, beyaz ve klasik koyu turuncu) hazırlanan top çok yüksek bir fiyata sahip çünkü hem üretimi zahmetli (Son aşamada üretim için EOS P396 SLS isimli profesyonel 3D yazıcının kullanıldığı açıklanıyor) hem de toplamda sadece 200’den daha az üretim gerçekleştirilecek. İlk aşamada “sadece bir prototip” denilerek öne çıkarılan top, yapılan açıklamaya göre birden farklı şirketin ortaklığıyla hayat bulmuş ve özel bir üretim tekniğini kullanılarak kullanılabilir hale getirilmiş. Normal bir basketbol topu ile benzer seviyede performans sunabildiği aktarılan bu topun şimdilik NBA tarafından profesyonel maçlarda kullanılma gibi bir amacı bulunmuyor ancak gelecek için kapı tamamen kapatılmıyor. Bir ilke imza atan havasız yapıdaki 3D basketbol topu, Wilson tarafından verilen bilgiye göre standart toplar ile boyut ve ağırlık konusunda da benzer yapıda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Havasız basketbol topu yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın