reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

NBA 2K11 incelemesi

EA ve 2K firmalarının NBA oyunları arasındaki rekabet bir süredir 2K tarafına doğru kayıyordu. Serinin bu oyunuyla birlikte bu üstünlüğün imzası da çakılmış durumda artık.

PARKENİN EFSANESİ
Bir basketbol oyunundan beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor NBA 2K11. Kapsamlı olarak tüm ligi oynayabilmenizin dışında, kendi lig ya da turnuvalarınızı da oluşturabiliyorsunuz. Oyunu asıl güçlü kılan yanı gerçekçi oyun mekanikleri. Tüm oyuncuların fizik yapıları oyuna birebir yansıtılmış, bu da taktik çeşitliliği etkiliyor tabii ki. Topun ağırlığından tutun, dripling sırasında oyuncuların değişen güçlerine kadar her detay olabildiğince gerçekçi bir şekilde dijital ortama aktarılmış. Yani oyun, gerçekçilik ve eğlence arasındaki o ince çizgiyi gayet başarıyla yakalamış. Fakat oyunu güzel yapan şeyler bunlar değil. Aslında, günümüz standartlarında düşünecek olursanız tüm bunların zaten olması gerekenler özellikler. NBA 2K11’e gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olan Micheal Jordan’ın kariyerini oynayabiliyorsunuz. Jordan’ın kariyerinde belirleyici olan olayları tekrar canlandırma şansınız var. Bu mod hem heyecanlı hem de oldukça ilginç. MJ: Creating a Legend adı verilen bu modda, Jordan’ı bir çaylak olarak alıyor ve efsane haline getirmeye çalışıyorsunuz. Oyunun, geçmişin efsanelerini günümüze taşıma olayı bununla da bitmiyor. NBA 2K11’de geçmişin efsane takımlarını, hem de kendi sahalarında oynama şansı da yakalıyorsunuz.

CANLI İZLERMİŞ GİBİ
NBA 2K11’in grafikleri gerçekten harika, öyle böyle değil. Grafik gerçekçiliğin yanında oyunun geliştiricileri görsel anlamda muhteşem bir iş çıkarmış. TNT kanalının yapımcılarıyla anlaşan 2K, oyunu ciddi anlamda televizyondan canlı izliyormuş havasını verecek grafik çalışmaların hepsini yapmış. Sanal skorboard, oyuncu istatistikleri ya da değişiklik tabloları gibi sanal çalışmalar TNT kanalının ekibiyle birlikte yapılmış. Oyun, takım otobüslerinin stadyumlara gelişi, saha dışı ve içi röportajlar gibi dinamik ve ilginç detaylarla beslenmiş durumda. Oyuncuların terlemelerinden dolayı formalarının renklerinin değişmesi bile yansıtılmış oyuna.

ÜÇ SANİYE KORİDORU
NBA 2K11 eskilerin arcade basketbol oyunlarını dışarıda bırakırsak (tarzları farklı çünkü) en bütünlüklü ve komple basketbol oyunu. Oyunun lisanslı müzikleri de işin içine apayrı bir lezzet katmış. Hangi platforma sahip olursanız olun mutlaka denemeniz gereken bir basketbol şöleni.

NBA 2K11
İdman yapmak oyunun mantığını anlamak ve ısınmak açısından son derece önemli. İdman salonundaki mini oyunları sıklıkla yapmak karakterinizin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır.

OYNANABİLİRLİK
-5YILDIZ-

GRAFİK
-5YILDIZ-

EĞLENCE
-5YILDIZ-

SES – MÜZİK
-5YILDIZ-

YAPIMCI
• VISUAL CONCEPTS

DAĞITICI
• 2K

PLATFORM
• PS3, Xbox 360, PC, PSP, Wii