reklamı kapat

POPÜLER

Oyun tutkunlarının yeni gözdesi: Dell Alienware M18x

Epeydir süren söylentiler son buldu ve Dell, 5 yaşına giren oyun tutkunlarına özel dizüstü bilgisayar serisi Alienware’in yeni üyelerini tanıttı. 11 ve 14 inçlik modellerden ziyade tanıtımda en çok dikkat çeken cihaz M17x’in halefi olan performans canavarı M18x oldu. Dell’in “Evrenin en güçlü 18 inçlik oyun dizüstü bilgisayarı” gibi mütevazı bir sloganla tanıttığı M18x, açık konuşmak gerekirse sonuna kadar bu sloganı hak ediyor. Fabrikadan hızaşırtmalı (overclock) olarak çıkan bir i7 işlemci kullanan bilgisayarda ikili ekran kartı desteği ve 32 GB’a kadar çıkan DDR3 bellek bulunuyor.

1920×1200 çözünürlük veren 18,4 inç büyüklüğünde FHD WLED ekranı bulunan M18x, 60 GHz sinyal seviyesinde kablosuz görüntü aktarımı yapabiliyor. Bilgisayardaki 4 GB’lık GDDR5 bellek, ikili ekran kartı desteği ile AMD Crossfire X ve NVIDIA SLI ekran kartlarına hayat veriyor. Fabrika çıkışlı olarak hızaşırtma yapılmış olan, hızı 4 GHz’ye kadar çıkabilen, Huron River mimari yapısına sahip Intel Core i7 Extreme işlemcisi bulunan M18x, 32 GB’a kadar 1333 MHz’lik DDR3 bellek destekliyor. Bilgisayarda HDMI bağlantısının yanı sıra mini-DisplayPort teknolojisine de kasasında yer veren bilgisayarın TactX klavyesinin sol kısmına konumlandırılmış 5 tuş bulunuyor. Bu tuşlar, aralarında makrolar ve özel komutların da olduğu 15 farkı kısayol için atanabiliyor.

Siyah ve kırmızı renk seçenekleri bulunan M18x, mayıs ayından itibaren 1.999 dolardan başlayan fiyatla Amerika’da satışa sunulacak.