reklamı kapat

POPÜLER

NBA 2K15 incelemesi

Uzun yıllardır basketbol oyunu başlığı altında tek başına birinciliğinin tadını çıkaran NBA 2K serisi, yeni oyunuyla da zirvedeki yerini korumak istiyor. Geçmişin gücüyle bir şeyler yapmak isteyen NBA LIve bu kez onları zorlar mı dersiniz?

Cevap hayır, baştan söyleyelim. Bu yıl da NBA 2K, Live’dan çok çok daha iyi bir oyun olacak. Yazıyı kaleme aldığımız tarihte henüz çıkışını gerçekleştirmemiş Live 15’i görmeden bunu nasıl söyleyebiliyoruz peki? Tabii ki bizzat yapımcıların açıklamalarını baz alarak.

NBA Live 15’in yapımcısı Sean O’Brien, bu yıl geçen seneki garabete göre ortaya çok daha iyi bir ürün koyacaklarını ancak sonucun kesinlikle 2K15’ten daha iyi olmayacağını belirtiyor. Yanlış bir pazarlama stratejisi mi sizce? Belki de.

Ancak gerçekçi olmalarını takdir etmemiz gerekiyor. Live serisi verdiği boşluktan sonra yeni bir yapılanmaya gidiyor ve hedefledikleri noktaya gelmeleri muhakkak ki biraz zaman alacaktır. Para verip almaya değer bir oyun ortaya koymadıklarında bile gelişim gösteriyor olmalarından memnuniyet duymalıyız. Çünkü bir süredir 2K serisi fazla rehavete kapılmıştı ve tehlikenin kapıda olduğunu hissetmeleri bize kazanç olarak dönecektir.